Maděra si vyskúša zahraničný angažmán, v novej sezóne bude hrať vo Švajčiarsku


By Ján Ivančík - Posted on 25 august 2017

Slovenská hokejbalová stopa vo Švajčiarsku sa rozrastie. Lukáš Maděra prestupuje do SHC Martigny.

Slovenský reprezentant a aktuálny majster sveta Lukáš Maděra sa upísal švajčiarskeho tímu SHC Martigny v najvyššejšvajčiarskej súťaži NLA. Bude tak ďalším Slovákom pôsobiacim v krajine helvétskeho kríža.

Maděra má za sebou úspešnú sezónu, počas ktorej zmenil dres z pruského na kežmarský. S východniarmi následne vybojoval historicky prvé finále, v ktorom síce MŠK nestačil na Skalicu, no získal premiérovo striebornú medailu. Maděra si za svoje výkony vypýtal aj ďalšiu reprezentačnú pozvánku, ktorá sa napokon premietla do zisku titulu majstra sveta. 

Maděra v minulosti obliekal dresy ŠK 98 Pruské, Hbk Nitrianski rytieri Nitra a MŠK VipPokerPro Kežmarok.

Na novom pôsobisku bude hrať na pozícii centra a oblikať si bude dres s číslom 87. Jeho príchod už oficiálne potvrdil aj klub SHC Martigny.

"Klub oslovil s ponukou viacerých hráčov a ja som na ňu prikývol. Vo Švajčiarsku som už dlhšie, pracujem tu a momentálne bývam s jedným spoluhráčom z Česka, ktorý prišiel do klubu spolu so mnou. Teším sa na novú výzvu," povedal pre TOPhbl.sk Maděra.

Martigny je mesto s okolo 20-tisíc obyvateľmi, ktoré sa nachádza neďaleko talianskych a francúzskych hraníc. Symbolom klubu je lev s hokejkou. Klub postúpil do NLA po výbornej uplynulej sezóne a nemalé ambície potvrdzuje aj príchod ďalšieho cudzinca, Čecha Jakuba Kolárika z Plzne.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
9 + 8 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.