Maděra si pôsobenie vo Švajčiarsku užíva, okrem hokejbalu chce čo najviac spoznať krajinu


By Ján Ivančík - Posted on 09 január 2018

Po zranení sa chce Lukáš Maděra vo Švajčiarsku vrátiť v ešte lepšej forme. Popracovať vraj musí najmä na disciplíne.

Po úspešnej sezóne 2016/2017 dostal Lukáš Maděra ponuku, ktorú hokejbalista neodmieta. Získal titul majstra sveta v Pardubiciach, darilo sa mu aj s Kežmarkom a všimol si to švajčiarsky klub Martigny, ktorý talentovaného slovenského útočníka oslovil s ponukou spolupráce. Bývalý hráč Pruského, Nitry, či Kežmarku tak zamieril do krajiny Helvétov.

„Keď mi manažér klubu vysvetlil situáciu v mužstve, hneď som si pomyslel, že to bude dobrá výzva a príležitosť pomôcť mužstvu k dobrým výsledkom. Do Švajčiarska som chcel ísť už odkedy v ňom pôsobil Tibor Kapánek ako hráč Oberwillu. Mojim snom bolo objavovať krajinu a hrať tu hokejbal,“ hovorí Lukáš Maděra v rozhovore pre klubový web.

Po piatich mesiacoch vraj slovenský zakončovateľ svoje rozhodnutie v žiadnom príprade neľutuje. „ Milujem život vo Švajčiarsku. Je to veľmi zaujímavá krajina s krásnou prírodou. Dúfam, že v budúcnosti budem mať ešte viac priestoru na cestovanie a spoznávanie. Martigny je pre mňa ideálne miesto, pretože nemám rád obrovské mestá. Som tu naozaj rád, pretože som tu našiel aj nových priateľov,“ ozrejmuje svoj život za hranicami Lukáš Maděra.

Posledné stretnutia starého roka však musel vynechať, pretože ho pribrzdilo zranenie. „Vynechal som tri zápasy kvôli problémom s lakťom a záplu šliach. Teraz je to už mesiac odkedy som sa zranil a cítim sa oveľa lepšie. Prešiel som rehabilitáciou a na začiatok jari by som mal byť pripravený naskočiť opäť do hry,“ vraví odchovanec hokejbalu z Pruského.

Hokejbal vo Švajčiarsku v posledných rokoch výrazne napreduje. Odlišnosti oproti Slovensku sú ale badateľné.

zdroj: shc martigny

„Štýl hry sa od slovenského líši. V lige však pôsobí veľa dobrých hráčov. Obzvlášť kvalitné sú zápasy proti Sierre, či Oberwillu. A čo sa mi páči na hokejbale vo Švajčiarsku najviac sú naši fanúškovia,“ pochvaľuje si úradujúci majster sveta.

Po jeseni patrí Martigny šiesta priečka, no Maděra verí, že jeho tím má aj na viac.

„Mrzí ma mnoho zranení, s ktorými sme sa na jeseň trápili. Máme dobrý tím, ale sme nováčikom ligy a potrebujeme čas na aklimatizovanie sa. Našou najväčšou slabinou je momentálne taktická hra, ktorú musíme vylepšiť. Taktiež potrebujeme zapracovať na presilovkách a oslabeniach, pretože tieto rozhodujú zápasy. Počas zimy je čas na zlepšovanie, aby sme na jar boli silnejší,“ myslí si skúsený útočník.

Priestor na zlepšenie vidí Maděra aj vo svojej hre: „V zime na sebe budem veľa pracovať. Priestoru na zlepšenie je mnoho. Chcem dávať viac gólov a zapracovať potrebujem najmä na disciplíne. Zo začiatku som bol veľmi veľa vylučovaný.“

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 10 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.