Mašík: Turnajom sme prešli bez prehry, skláňam sa pred mojimi hráčmi + FOTO

By joziva - Posted on 06 jún 2010

Hradec Králové je novým Európskym šampiónom. Doprastavu tak zostali iba oči pre plač. Pripájame jedinečnú fotogalériu zo stretnutia i z pozápasových osláv a dekorovania víťazov.

Výsledok finále majstrovstiev Európy klubov - Euro Cup 2010 - Bratislava:

Doprastav Bratislava 0:2 (0:1,0:1) Autosklo H.A.K. Hradec Králové

Góly: 15.Bílý, 30.Kubeš

Komentár k zápasu

Finálový zápas začali obe mužstvá opatrne. Základom bola dobrá defenzíva a vychádzanie do rýchlych protiútokov. V úvode mal bližšie ku gólu Hradec. Šurek vytiahol famózne zákroky pri tutovkách Rudu a Nováka. Pri šanci Hrubého stálo pri ňom šťastie. Pravým betónom vyrazil loptičku, ktorá preletela tesne popri žŕdke. Šťastena hompáľala nožičkami aj na protiľahlej strane, keď domáci netrafili prázdnu bránu. Na konci prvého polčasu však Šurek už toľko šťastia nemal. Kubeš poslal krížnu prihrávku cez útočné pásmo, ktorú zachytil Mašík. Nasledovala prihrávka z otočky, Šurek sa nestihol presunúť a Bílý pohotovo zakončil – 0:1. Po zmene strán pokračoval výborný hokejbal. Doprastav sa vrhol do útoku. Vypracoval si niekoľko stopercentných príležitostí, ale zakaždým stroskotal na výbornom Horovi. V 24. min. išiel sám na brankára Tóth, položil si brankára, Horovi sa však podarilo v poslednej chvíli protihráčovi vypichnúť loptičku. Vzápätí Ladiver vyskúšal Horovu lapačku. V závere sa Doprastavu nepodarilo vystupňovať tlak. Naopak Varga bol vylúčený za faul lakťom a tak v posledných dvoch minútach mal Hradec prevahu o jedného muža. Doprastav nemal čo stratiť a napriek oslabeniu sa odhodlal k odvolaniu brankára. Namiesto dramatického záveru sme však sledovali nechutnú potýčku Tótha s Rudom. Niektorím hráčom Doprastavu praskli nervy a nezvládli záver zápasu. Nekontrolovateľné správanie sa Tótha nemalo nič spoločné s hokejbalom a zdravým rozumom. Po niekoľkominútovej prestávke domáci pokračovali v power-play. Po strate lopty sa k nej dostal Kubeš, ktorý gólom do prázdnej brány spečatil zaslúžený triumf českého tímu.

Zostavy:

Domáci
Brankári: Mizner Juraj, Kalis Vladimír, Šurek Martin
Hráči: Škvaridlo Tomáš, Haring Martin, Filip Richard, Synek Simon, Drozdík Ľuboš, Velčický Peter, Antl Erik, Vavro Lukáš, Kanich Marek, Sedláček Michal, Thron Branislav, Ondrušek Róbert, Varga Branislav, Tóth Peter, Kadraba Matúš, Ladiver Milan, Hraško Ondrej, Mitter Peter, Müller Ján, Čapka Stanislav, Minárik Jozef, Giba Marián

Hostia

Brankári: Musil David, Hora Lukáš
Hráči: Novák Petr, Hora Tomáš, Ruda Tomáš, Merta Jakub, Hrubý Michal, Bílý Jan, Kubeš Pavel, Tesař Jaroslav, Bacovský Jan, Fišer Lukáš, Kamaryt Miloš, Mašík Radek, Mokříž Jakub, Filip Petr, Hrabica Jan

Povedali po zápase:

Mašík Jiří: Turnajom sme prešli bez prehry. Klaniam sa pred mojimi hráčmi za to, čo tu predviedli. Nejde o to ako sme vyhrali, ale akým spôsobom. Až v piatich ťažkých zápasoch sme nedostali gól. Našou zbraňou bola veľká súdržnosť tímu. Keď jeden urobil chybu, tak ho zastúpil druhý. Do Bratislavy sme prišli s priateľkami a manželkami. Na turnaji sme mali úplnú pohodu a užili sme si ho.

Fišer (kapitán Hradec Králové): Turnaj sa hral v rýchlom tempe, iba dve tretiny na zápas. Obchádzali nás stretnutia úplne ráno alebo o desiatej večer, takže aj to nám prialo do karát. Neboli sme najväčším favoritom, medzi nich určite patril aj Doprastav, ktorý sa predviedol výbornou hrou.

Vančo Michal: Bol to podobný zápas ako v semifinále. Vedeli sme, že súper má skúsených hráčov. Zápas bol obojstranne rýchly. Rozhodla jediná chyba pred koncom prvého polčasu. Od tohto momentu sa odvíjal ďalší priebeh zápasu. Znova sa ukázalo, že niektorí jedinci nezvládajú kritické momenty. Ak chceme pomýšľať na vyššie méty, tak sa toho musíme vyvarovať.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (3 votes)