Maďarsko mieri do hokejbalového sveta


By Ján Ivančík - Posted on 26 február 2011

Na stretnutí zástupcov Maďarska s prezidentom SHbÚ aj o spoločnej lige.

 

Dňa 24.2. prebehlo na pôde Slovenskej hokejbalovej únie stretnutie prezidenta SHbÚ a OV najstrovstiev sveta Jaroslava Melíška so zástupcami maďarského hokejbalu. Maďarsko zastupovali Zoltan Pavelka a Zsofi Suster. Naši južní susedia potvrdili na sto percent svoju účasť na blížiacom sa šampionáte v Bratislave. Do našeho hlavného mesta by mali pricestovať zástupcovia tak mužského ako aj ženského hokejbalu.

Veľkou správou pre svetový hokejbal je, že Maďarsko to s týmto športom myslí vážne a zástupcovia krajiny informovali, že 8.5.2011 bude prvý turnaj v Budapešti s názvom Hungarian Open Cup 2011. Prezident ShbÚ prisľúbil, že na podujatie vyšle Slovensko jedno družstvo (HKL-MJM Petržalka) a zabezpečí troch rozhodcov na samotný turnaj. Podujatie bude propagované maďarskou televíziou a bude prvým promom pre majstrovstvá sveta. Na tomto turnaji sa slávnostne založí Maďarská hokejbalová asociácia - Hungarian Ball Hockey Association. Zástupca ISBHF bude pri tom.

V dňoch 28-29.5.2011 prebehnú prvé oficiálne Majstrovstvá Maďarska v hokejbale a vítaz sa následne zúčastní EURO CUPu v Plzni. Naši južní susedia veria, že na svetový šampionát do Písku vyšlú aspoň jednu kategóriu mládežníckeho výberu.

Prezident SHbÚ sľúbil MBHA plnú podporu a spoluprácu na všetkých úrovniach. Hovorilo sa aj o spoločnej lige, kde by Maďari dodali do budúcoročnej Superligy štyri družstvá.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (10 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
14 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.