Lizards Stupava víťazom 1. SHbL BA-Záhorie

By TOPhbl.sk - Posted on 25 jún 2012

Stupavčania nenašli v play off premožiteľa.

Finále bolo reprízou vlaňajšieho semifinále, ktoré pre seba rozhodli slovanisti v predĺžení. Belasí napokon triumfovali aj vo finále proti Jokeritu. Tento rok si Slovan opäť trúfal na  obhajobu a ako víťaz základnej časti bol papierovým favoritom. V prvom zápase sa však zrodil jasný triumf Stupavy v pomere 5:2, odveta už bola dramatatickejšia. Takmer dve tretiny sa hralo bez gólov, no v čase 14:24 prestrelil Kalisa Huber a Slovan šiel do poslednej tretiny s jednogólovým náskokom a psychickou výhodou. V tretej tretine sa však štyri minúty pred koncom po tlaku Stupavy podarilo vyrovnať Zemešovi, ktorý bol aj pri rozhodujúcom góle na 2:1, keď predložil ideálnu prihrávku Mikulčíkovi, ktorý 36 sekúnd pred koncom rozhodol o triumfe Stupavy.

ŠHBK LIZARDS STUPAVA 2:1 (0:0,0:1,2:0) HBT SLOVAN FANS BA

stav série: 2:0

Góly: ZEMEŠ (Priechodský), MIKULČÍK (Zemeš, Strapák) - HUBER

Rozhodovali: Kollár-Uhlík, Vylúčení: 3:2, Využitie: 0:0, Divákov: 250

MICHAL RUNÁK (hráč Lizards Stupava): "V prvom rade chcem zablahoželať súperovi k druhému miestu a to nemyslím ironicky. V tejto lige je totiž aj druhé miesto úspechom, pretože tu hrajú hádam všetci extraligisti z bratislavských mužstiev a ako viete, boli donedávna až štyri. Čo sa týka kvality a organizácie, patríme určite medzi trojku či päťku na Slovensku. Titul je v správnych rukách, počas sezóny sme prehrali iba trikrát, z toho raz kontumačne a v play off sme dokonca prešli bez prehry s celkovým skóre 26:8. Dnešný zápas bol o prvom góle a po tom, čo ho strelil Huber, som mal malú dušičku. Po otočke v tretej tretine sme však po veľkom tlaku vyrovnali a po góle na 1:1 som už vedel, že strelíme aj ten druhý. Rozhodlo srdce, využili sme tento rok to, čo zdobilo v minulej sezóne nášho finálového súpera. Chcem sa poďakovať celému družstvu za celú sezónu a Slovanu za korektné finále. Takto by to malo vyzerať vždy."

MARTIN KOZÁK (tréner HBTSF): "Súboj dvoch vyrovnaných tímov rozhodli skúsenosti na strane Stupavy a ich vačšia chuť po dvoch rokoch dosiahnuť na titul. My sme v prvom zápase zle zvolili taktiku a už sme nemali síl otočiť zlý vývoj zápasu. Druhý zápas bol typický zápas play-off. Dôkladne sa bránilo a šancí bolo pomenej. Aj keď sme viedli, tak sme už po niekoľký krát v tejto sezóne nezvládli záver a dostali dva góly. Stupava bola v dvoch zápasoch lepšia a titul jej tým pádom patrí. Gratulujem im k titulu."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (3 votes)