Lipa pred "plným domom" na záver zaknihovala výhru nad Devils, je novým majstrom

By Ján Ivančík - Posted on 21 november 2009

Za chladného počasia sa pred plnou tribúnou odohral šláger, na ktorý sa tak dlho čakalo. Lipa Team proti Devilsu. Nervydrásajúci súboj priniesol množstvo napätia, kvalitný hokejbal, ba nechýbali ani údery. Nič však nestačilo na zastavenie Lipa Teamu, ktorý sa stal tretíkrát majstrom I.Farskej hokejbalovej ligy.

K pravému šlágru roka nechýbalo naozaj nič. Emócie vybičované až do krajnosti, plné tribúny, kvalitný a skúsený arbiter. Tentokrát sa naozaj nebolo na čo sťažovať.

Od úvodného buly sa hral útočný hokejbal. To bolo možno nečakané, pretože od tak dôležitého stretnutia sa očakávalo viac opatrnosti a dlhšie oťukávanie sa z oboch strán. Lipa sa do súpera pustila skutočne nemilosrdne a ujala sa vedenia. Ešte v prvom dejstve sa podarilo hosťom peknou strelou od polovice ihriska vyrovnať počas vylúčenia Róberta Kováčika.

Druhé dejstvo prinieslo opäť vyrovnanú hru. Napokon však Devils viedol v pomere 2:1.

Do tretej tretiny vstúpila Lipa nečakane rýchlo a vsietila vyrovnávajúci gól krátko po začiatočnom buly. Následne prišli na rad emócie vylúčenia kvôli potýčke pri Gažíkovej bráne. Obe mužstvá boli potrestané, nechýbali ani vylúčenia do konca hry za údery. Od tohto momentu plynula dvojminútová hra dvoch na dvoch, v zápätí však pokračovala presilová hra domácich. Ešte počas nej vyhodil Kattoš loptičku nedovoleným spôsobom. To znamenalo ďalšie vylúčenie. Lipa Team opäť dokázal skórovať a v záverečných minútach okorenených stálym oslabením Devils neskórovali. Lipa sa tak môže tešiť z ďalšieho triumfu.

14:00 LIPA TEAM 3:2 DEVILS

Góly:Francisty 2, Vasilko - Ďuračka, Ivančík

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)