LG doma dominovalo, Považanom nedalo možnosť skórovať

By Michal Runák - Posted on 20 november 2010

Úradujúci majster si na vlastnom ihrisku opäť získava rešpekt.

V chladnom počasí a oveľa pochmúrnejšej atmosfére ako v trinástom kole, vstúpili do zápasu domáci tak, ako sa na favorita patrí a od úvodu zavreli súpera v ich obrannom pásme.

Gólman LG Mízner mal prvý vážny zákrok až v čase 6:28. Potom však Považania začali vystrkovať rožky a najmä Krúpova strela od modrej smrdela gólom. Majster odpovedal vzápätí samostatným únikom Kanicha, ktorý však na gólmana Choreňa ešte nevyzrel.Tomuto nájazdu predchádzal skvelý oblúčik od obrancu Haringa. Súper odpovedal rovnako, v nájazde však Mízner vygumoval útočníka Double Teamu a stav sa nemenil. V 11. minúte Kanich ako správny kapitán zdvihol zástavu mužstva a prestrelil gólmana Považanov. Pre hostí prišli tri minúty, ktoré rozhodli o osude zápasu. Po úvodnom góle sa popri mantineli uvoľnil Ondrušek, ktorý spätnou prihrávkou vyzval Tótha k strele a ten už vedel čo treba robiť - 2:0. Aby toho nebolo málo, o ďalších 60 sekúnd sa po identickej akcii presadil aj Kadraba. Medzitým však mali opäť šancu aj hostia, nájazd dvoch proti jednému však opäť zlikvidoval Mízner, ktorý mužstvo držal v kritických chvíľach nad vodou. Skóre mohol na druhej strane zvýšiť Haring, ktorý sa preštrikoval obranou súpera, jeho strelu ale zastavilo iba brvno.

V druhej tretine dostali hostia na začiatku výhodu štvorminútovej presilovky. Vylúčenie Škvaridla však bolo z kategórie diskutabilných, pretože hokejka, ktorá zranila hráča Považskej Bystrice bola jeho vlastná. Oslabenie prežili domáci bez väčšieho ohrozenia brány, naopak - udreli hneď po Škvaridlovom návrate z trestnej lavice. Jeho prihrávka spoza brány našla úplne voľného Mikulčíka, ktorý z prvej zvýšil už na 4:0. Po góle prišla nedisciplinovanosť v radoch Bratsislavčanov, na dve minúty boli vylúčení naraz Strapák s Kadrabom. Oslabenie 5 na 3 však zvládli bez ujmy. Pred koncom druhej tretiny prišiel faul zo strany hostí, Mízner vyletel na striedačku a na jeho miesto vbehol šiesty hráč a počas signalizovanej výhody sa v pásme hostí rozprúdil neuveriteľný kolotoč. K veľkej škode domácich však tento tlak nezakončili gólom.

Do poslednej časti hry už nezasiahli niektoré opory majstra a šancu dostali aj hráči z lavičky. Onedlho však zápas skončil aj pre Škvaridla, ktorý sa napriek nedovolenému sekaniu uvoľňoval pred očami rozhodcu, ktorého píšťalka však ostala nemá. Následné "otcovské zaucho" domáceho hráča po prilbe protivníka však už bolo potrestané desiatimi minútami. Skóre uzavrel Antl po jedovatej strele po zemi. Zápas sa potom už iba dohrával, pribúdala nervozita najmä na strane domácich. Príjemne prekvapil mladý gólman Mízner, ktorý zvládol veľký tlak a nulu si vyslúžil právom a požiadal tak o miestenku medzi najlepšími hráčmi kola.

LG TPS Bratislava  5:0 (3:0,1:0,1:0)  Double Team P.B

Góly: 11. Kanich (Mikulčík), 12. Tóth (Ondrušek, Minárik), 13. Kadraba (Škvaridlo), 24. Mikulčík (Škvaridlo), 36. Antl (Vavro)

LG Bratislava: Mízner, Mitter, Minárik, Čapka, Mikulčík, Kanich, Kadraba, Varga, Muller, Ondrušek, Škvaridlo, Tóth, Vavro, Haring, Antl, Sedláček, Velčický, Drozdík

P.Bystrica: Choreň, Gombár, Krúpa, Hájek, Macháč, Strhák, Majerčík, Kuric, Repáč, Hrenák, Dodok, Šamaj

Vylúčení : 5:2 navyše Škvaridlo 2+2 a 10 min os.trest, Využitie 0:0, Oslabenia 0:0
Rozhodovali: A.Melíšek - Malovec

Jaroslav Šálka (LG TPS): "Plán ktorý sme si dali pred týmto dvojzápasom máme na 50% splnený, v nedeľu však potrebujeme potvrdiť body proti Žiline. V sobotu to bol ťažký zápas, mali sme hosťom čo vracať a som rád, že sa nám to podarilo. Dôležité pre vývoj zápasu bolo to, že sme po veľkých šanciach hostí dokázali streliť gól my. Opäť sa potvrdila stará známa pravda nedáš - dostaneš. Som nespokojný s nedisciplinovanosťou v určitých fázach zápasu, toto sa nám môže v budúcnosti vypomstiť. Potešil ma výkon nášho brankára, ktorý dnes mužstvu veľmi pomohol."

MArtin Melicherčík (Tréner DT P. Bystrica): "Domácim blahoželám k víťazstvu, bolo zaslúžené. My sme nedali gól a dopustili sa individuálnych chýb, ktoré domáci potrestali. Vyrovaných bolo iba úvodných desať minút."