Kysuce: Súboje tabuľkových susedov mali kvalitný náboj

By TOPhbl.sk - Posted on 01 november 2011

V nedeľu, 30. 10. 2011 sa hralo 5. kolo Kysuckej hokejbalovej ligy. Počasie prialo a hráči predvádzali výborný hokejbal. V každom dueli sa stretli susedia z tabuľky, preto sa v oboch zápasoch naozaj iskrilo.

Výsledky

Dream Team – Hbk Skalité 4:5 (2:0, 1:3, 1:2),
Vladimír Najdek (Miroslav Krišica), Juraj Časnocha (Ľudovít Hajduk), Juraj Časnocha (Milan Gončár), Ľudovít Hajduk (Michal Krúpa) – Juraj Potočár (Stanislav Firek), Lukáš Potočár (Ján Petrák), Peter Fírek (Ján Petrák, Juraj Potočár), Peter Firek (Marek Čanecký), Marek Čanecký (Lukáš Potočár).
Strely: 41/45.
Hráči zápasu: Juraj Časnocha – Marek Čanecký.

Derby stretnutie Dream teamu a Skalitého lepšie zvládli hostia. Hoci prehrávali v úvode druhej tretiny už 3:0, umnou hrou a nasadením dokázali stav stretnutia vyrovnať. Pred treťou tretinou svietil na tabuli výsledok 3:3 a začínalo sa odznova. To prišiel čas Mareka Čaneckého zo Skalitého. Jeho presný pas najprv zúžitkoval Peter Firek ktorý poslal svoje mužstvo do vedenia. Načo však rýchlo odpovedal Ľubo Hajduk, keď vyrovnával po prihrávke Michala Krúpu. Rovnovažný stav svietil až do 14. minúty stretnutia, keď hráč kola a taktiež zápasu Marek Čanecký vsietil piaty gól svojho mužstva. Na tento gól už Dream team nestihol zareagovať a právom sa tešili z výhry susedia zo Skalitého.

Hbc Podzávoz – Caribic Okružná 2:4 (1:0, 0:1, 1:3),
Ivan Dirgas (Lukáš Čech), Tomáš Urbaník (Ivan Dirgas) – Juraj Mundier (Stanislav Chromčák, Tomáš Rucek), Tomáš Kubica, Jozef Rucek (Zdeno Mravec), Jozef Rucek (Vladimír Chromčák).
Strely: 41/50.
Hráči zápasu: Ivan Dirgas – Jozef Rucek.

Do tohto duelu šiel tím z Podzávozu ako doteraz neporazený. Svojou hrou sa snažil súpera držať na dištanc, hoci vo viacerých situáciách mal aj šťastie. Skóre stretnutia opäť otváral Ivan Dirgas, keď v oslabení svojho mužstva prekvapil Mareka Bodora. Zápas bol na oboch stranách veľmi tvrdý a hráči si nedarovali ani centimeter plochy ihriska. Vrece s gólmi sa roztrhlo až v tretej tretine. Podzávoz opäť viedol, tentoraz zásluhou Urbaníka. No neradovali sa dlho, veď z protiútoku krásnou strelou k tyčke vyrovnával Tomáš Kubica. Za vyrovnaného stavu sa tlak Okružnej stupňoval z čoho profitoval dvoma gólmi Jozef Rucek. Jeden z najlepších kanonierov súťaže tak zabezpečil cenné víťazstvo pre svoj tím.

Hráčom kola sa stal Marek Čanecký z Hbk Skalité. V zápase s Dream tímom strelil víťazný gól a pridal aj jednu asistenciu.

Šestka kola: Marek Bodor (CAR) – Ivan Dirgas (POD), Jozef Rucek (CAR), Juraj Časnocha (DRE), Marek Čanecký (SKA), Peter Firek (SKA).