Kysuce: Podzávoz, Suché dresy i Krásno Sparrows nedali pochýb o svojich výhrach

By TOPhbl.sk - Posted on 12 apríl 2011

V nedeľu 10.4.2011 sa odohralo kompletné 9. kolo domácej seniorskej Kysuckej hokejbalovej ligy.

Výsledky KHL:

Nedeľa 10.4.2011 - 9. kolo :

Krásno Sparrows - Hbk Raková 7:2 (1:0, 4:1, 2:1)

Body: Magát (Kuffa), Štrba, Podolák (Kuffa), Štrba (Kuffa), Kuffa, Kuffa (Štrba), M. Jakubec - Eliáš (Jašurek), Jašurek (Révay)

Zostavy mužstiev :

Krásno Sparrows: Nevedel (Jarabica) - Magát, Podolák, Gomola, Kuric, Kuffa, Balák, Pet. Blahuta, Štrba, Chlebek, Kanis, M. Jakubec, Snoha, Čimbora, Kasaj, Vaňovec

Hbk Raková: Grochal - Heglas, Tlelka, Novotný, Révay, Zajac, Pagáč, Jašurek, Jánošík, Eliáš, Papík, Časnocha

Pomer striel - 41:24

Do zostavy Krásna sa vrátili skúšsení hráči ako Štrba, Blahuta či Chlebek a hneď to bolo poznať aj na hre úradujúceho majstra. V prvej tretine boli diváci svedkami vyrovnaného súboja, keď tretina skončila 1:0 v prospech Krásna. V druhej časti hry padlo hneď 5 gólov, z toho štyri do brány Rakovej. V poslednej časti hry si Krásno ustrážilo náskok a zápas sa skončil 7:2. V drese Krásna sa azda najviac darilo Kuffovi (2+3) a kanonierovi Štrbovi, ktorý v prvom zápase tejto sezóny strelil dva góly a pridal jednu asistenciu. Mužstvu Rakovej chýbalo niekoľko hráčov, no aj napriek tomu mužstvo s výnimkou druhej tretiny podalo sympatický výkon.

Suché dresy - Caribic Okružná 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Body: Šmelka (R. Drábik), Šmelka (R. Drábik), S. Drábik (R. Drábik), R. Dábik (Lipták), Časnocha (R. Drábik), Šmelka (Lipták) - Z. Mravec (Staškovan), Rucek (Z. Mravec), Kubica (Rucek)

Zostavy mužstiev:

Suché dresy: Jurga - S. Drábik, Fonš, Boháč, R. Drábik, Šmelka, Petrák, Lipták, Časnocha

Caribic Okružná: V. Chromčák - S. Chromčák, Rucek, Z. Mravec, Stančík, Ujházi, Kubica, Staškovan, P. Mravec, Hluší

Pomer striel - 35:28

V šlágri kola začal lepšie Caribic, keď v tretej minúte prvej tretiny v presilovej hre rozvlnil sieť Z. Mravec. Na opačnej strane prišla odpoveď o dve minúty neskôr keď sa Šmelka nemýlil a vyrovnal. V siedmej minúte po odraze o zadný mantinel sa Suché dresy ujali vedenia 2:1 opäť gólom Šmelku. Týmto výsledkom skončila aj úvodná časť hry. V druhom dejstve padli tiež tri góly z toho dva do brány Caribicu. Za zmienku stojí gól Caribicu, ktorý padol opäť v početnej výhode. Po druhej časti hry Suché dresy vyhrávali už rozdielom dvoch gólov. Hneď v úvode tretej tretiny sa nemýlil Časnocha a poistil vedenie Suchých dresov už o tri góly, keď prekonal len priemerne chytajúceho Chromčáka. Tomu nepomohli ani spoluhráči, keď sa Suché dresy dostávali do viacerých prečíslení, z ktorých padol už iba jeden gól. Na opačnej strane dokázal prekonať Jurgu v bráne Suchých dresov Kubica, ktorý skóroval vo vlastnom oslabení. Celkovo si tak Suché dresy pripísali víťazstvo v pomere 6:3. Pre Caribic je to len druhá porážka v tejto sezóne.

Bistro pod Lipou - Hbc Podzávoz 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)
Body: Firek (Chovančík), Gerát (Šmiček), Jaroš (Dirgas), Mart. Mravec, Kučák), Urbaník (Mart. Mravec), Firek (Čech)

Hbk Bistro pod Lipou: Romančák - Ďuriš, Prívara, Bazger, Pastorek, Zjavka, Herman, Arendárik, Kulla

Hbc Podzávoz: Marián Mravec - Baculák, Buška, Urbaník, Kučák, Jaroš, Šmiček, Firek, Gerát, Čech, Mart. Mravec, Dirgas, Chovančík, Homola

Pomer striel - 19:47

V priemernom zápase sa favorizovanému Podzávozu darilo najviac až závere zápasu. Bistru sa darilo odolávať dolho, po dvoch tretinách svietil na svetelnej tabuli stav 0:3. Až v poslednej časti hry sa dokázali presadiť postupne Martin Mravec, Urbaník a posledným gólom Firek. Pochvalu si zaslúži už tradične brankár Bistra Romančák. V zápase napokon favorizovaný Podzávoz vyhral 6:0.

zdroj: hbkcadca.sk