Kysuce: Podzávoz obhájil putovný pohár


By TOPhbl.sk - Posted on 05 september 2015

FOTO: Na Kysuciach pokračoval tradičný turnaj o pohár primátora už po šestnásty raz.

Hokejbalový turnaj O pohár primátora mesta Čadca mal šestnáste pokračovanie. Výnimočná akcia privítala kvalitné tímy, ktoré si zmerali sily v nabitom programe.

Mohli sme pozorovať zaujímavú hru minuloročných finalistov z Dubnice nad Váhom v nových dresoch. Víťaznú cestu základnou skupinou ukončil Dream team v semifinále. Najprv prehral s Empire Okružnou a v boji o tretie miesto podľahol aj „Dubničanom“. Hbc Čadca Podzávoz prehral len s dvojnásobným majstrom KHL a vo finále zdolal mestského rivala z Okružnej rozdielom troch gólov.

Turnajom šli aj hráči z Považskej Bystrice. Do posledného zápasu živili nádej na postup medzi prvých štyroch, keď sa zranila ich najlepší hráč, respektíve hráčka Beáta Hozáková. Realizačný tím uznal jej kvality aj cenou pre najlepšieho brankára turnaja! Mladý výber KHL do 23 rokov zbieral skúsenosti v každom zápase a medzi seniormi to chalani nemali ľahké.

Výnimočné počasie sprevádzalo hokejbalistov pri ich športových výkonoch. V hodovej atmosfére sa točil aj hokejbalový kolotoč. Dokázali ho roztočiť najmä hráči ako Zdenko Mravec, Matej Čuboň, Róbert Drábik, či Peter Hanták. Ak bolo treba, ručnú brzdu zatiahli brankári a ich výnimočné zákroky. Beáta Hozákova aj Lukáš Heczko veru v niektorých momentoch doslova čarovali..

Na turnaj sa prihlásili tímy, ktoré s prehľadom hokejbalového rutinéra mohli hrať finále. Možno nie všetky, ale väčšina určite. Výber KHL do 23 rokov sa v istých momentoch potreboval zohrať, ale nasadenie a zápal im nemožno uprieť. Sú medzi nimi hráči, ktorí jedného dňa budú držať putovný pohár nad hlavou a aj ich meno či klub sa navždy zapíše do histórie jedného z najstarších turnajov na Slovensku.

Mohli by sme si povedať, že je to ďalší turnaj za nami, ale ten šestnásty mal nečakanú bodku. Po odovzdaní cien a dekorovaní najlepších, ktorého sa zúčastnil aj primátor mesta Čadca Milan Gura, si slovo zobral Michal Najdek z Dream teamu, aby odovzdal ešte jednu cenu. To, o čom vedel len on, sa o chvíľu dozvedeli všetci: „Chceme sa poďakovať za organizačné úsilie a výnimočný prínos pre Kysucký hokejbal Tomášovi Urbaníkovi. Jeho zásluhou sa Kysucká hokejbalová liga postavila na nohy a hokejbal sa nadýchol do nových rozmerov. Ešte raz za chalanov a všetkých hráčov ďakujeme.“

Michalove  slová ukončili šestnásty ročník hokejbalového turnaja O pohár primátora mesta Čadca. Hokejbal je stále známejší a naši chlapci ho hrajú výborne. Za každým podujatím je veľké úsilie a snaha urobiť niečo pre tento šport a jeho hráčov. Môžeme byť radi, že máme ľudí, ktorí to dokážu a taktiež ľudí, čo si ich prácu vážia.

Výsledky
1. semifinále
Dream team – Empire Okružná 1:2 sn (1:0)
Góly: 3. Miroslav Miko, (Adrián Holešinský, Vladimír Najdek) – 13. Dušan Sobol (Peter Papík). SN: Dušan Sobol. Strely: 20/18. Brankári: Daniel Jašurek (94,44 %) – Alexander Stančík (95 %). Do finále postúpil Empire Okružná.

2. Semifinále
Hbc Čadca Podzávoz – Fitfabrik DCA Stars Dubnica nad Váhom 4:2 (1:2)
Góly: 2. Tomáš Arendárik (Róbert Drábik), 17. Martin Říman (Dominik Říman), 18. Róbert Prívara (Tomáš Urbaník, Róbert Drábik), 23. Róbert Drábik (Martin Říman) – 5. Martin Sobota (Peter Hanták), 9. Peter Hanták. Strely: 22/14. Brankári: Lukáš Heczko (85,71 %) – Magnorin (81,81 %). Do finále postúpil Hbc Čadca Podzávoz.

O 3. miesto
Dream team – Fitfabrik DCA Stars Dubnica nad Váhom 3:5 (1:3)
Góly: 7. Vladimír Najdek (Michal Najdek), 13. Vladimír Najdek (Miroslav Miko), 24. Matej Čuboň (Vladimír Najdek, Dávid Kupka) – 4. Marcel Kolenčík (Dávid Šišovský), 5. Peter Hanták (Lukáš Žurek, Martin Sobota), 9. Juraj Huňa (Marcel Kolenčík), 15. Marcel Kolenčík (Juraj Huňa, Dávid Šišovský), 18. Martin Sobota (Peter Hanták, Juraj Satina). Strely: 11/16. Brankári: Daniel Jašurek (68,75 %) – (72,72 %). Bronzové medaile získali hráči Fitfabrik DCA Stars Dubnica nad Váhom.

Finále
Empire Okružná – Hbc Čadca Podzávoz 0:3 (0:1)
Góly: 9. Dominik Řiman (Róbert Filipek), 16. Róbert Filipek (Martin Turoň), 19. Martin Mravec (Róbert Drábik, Jozef Baculák). Strely: 8/13. Alexander Stančík (76,92 %) – Lukáš Heczko (100 %). Hbc Čadca Podzávoz obhájil zlato.

Poradie v skupine
1. Dream team, 2. Fitfabrik DCA Stars Dubnica nad Váhom, 3. Hbc Čadca Podzávoz, 4. Empire Okružná, 5. Red Stars Považská Bystrica, 6. Výber KHL U 23.

Konečné poradie
1. Hbc Čadca Podzávoz, 2. Empire Okružná, 3. Fitfabrik DCA Stars Dubnica nad Váhom, 4. Dream team, 5. Výber KHL U 23, 6. Red Stars Považská Bystrica.

Individuálne ceny
Najlepší strelec: Adrián Holešinský (Dream team),
najlepšie prihrávajúci hráč: Martin Řiman (Hbc Čadca Podzávoz),
najproduktívnejší hráč: Matej Čuboň (Dream team),
najlepší obranca: Zdenko Mravec (Empire Okružná),
najlepší brankár: Beáta Hozáková (Red Stars Považská Bystrica),
najužitočnejší hráč: Peter Hanták (Fitfabrik DCA Stars Dubnica nad Váhom)

text, foto: KHL

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.