Kysuce: Caribic si poradil so Suchými dresmi


By TOPhbl.sk - Posted on 04 jún 2012

Caribic potvrdil svoju pozíciu v tabuľke, keď porazil Suché dresy. V nedeľu sa v jedinom dohrávanom stretnutí rozhodlo o štvrťfinálových dvojiciach pre play-off.

Výsledok dohrávky

Suché dresy – Caribic Okružná 3:6 (0:1, 0:3, 3:2)
Tomáš Franek (Ján Boháč), Tomáš Franek (Ján Boháč), Peter Kašuba (Pavol Izák, Tomáš Franek) – Peter Hluší (Juraj Mundier), Peter Hluší, Juraj Mundier, Tomáš Kubica (Tomáš Rucek), Vladimír Chromčák (Tomáš Kubica, Daniel Staškovan), Vladimír Chromčák (Daniel Staškovan).

V dnešnom zápase sa stretli dva najlepšie útoky ligy. Viac sa darilo novopečeným víťazom základnej časti, no v mikrosúboji individualít vyhral najproduktívnejší hráč Suchých dresov Tomáš Franek nad najproduktívnejším hráčom z Okružnej Vladimírom Chromčákom – 3:2. Obaja ladili formu a presnosť až do tretej tretiny, kde sa naplno presadili. Okružná mala v celom zápase navrch. Hrali čo potrebovali a keď využili niekoľko sľubných šancí, víťazstvo si už nenechali zobrať. Suché dresy sa presadili v tretej tretine, no keď sa k Franekovi už nikto z jeho spoluhráčov nepridal ostala im zemiaková pozícia po základnej časti KHL.

Strely: 18/27

Brankári: Lukáš Smolka (77,27 %), Martin Romančák (80 %) – Rudolf Svitek (83,33 %)

Hráči zápasu: Tomáš Franek (Suché dresy) – Juraj Mundier (Okružná)

Suché dresy: L. Smolka, M. Romančák – Izák ©, Boháč, S. Drábik, Chudej, R. Drábik, Kašuba, Franek.

Okružná: Svitek – T. Rucek ©, Plaštiak, V. Chromčák, S. Chromčák, Z. Mravec, Staškovan, Mundier, Hluší, Kubica, J. Rucek.

Play-off začína

Základná časť určila dvojice pre štvrťfinálové boje. Okružná a Podzávoz si vybojovali priamy postup do semifinále. To im prinieslo pár dní voľna. Naproti tomu sa vo vyraďovacích bojoch utvorili zaujímavé dvojice. Krásno si zmeria sily s Dream teamom. Vzájomná bilancia týchto mužstiev je mierne v prospech Krásna. To si so svojim súperom poradilo dvakrát v sezóne, pričom raz až po samostatných nájazdoch. Dream team sa v jarnej časti rapídne zlepšil a rozhodne nebude chcieť predať kožu lacno. Suché dresy si skrížia hokejky so Skalitým. Vzájomná bilancia týchto mužstiev je vzácne vyrovnaná. Oba tímy jeden krát vyhrali. Stretáva sa skúsenosť proti dravosti. Kto vyhrá? Oba zaujímavé súboje sa uskutočnia už tento víkend. Na ihrisku v Čadci si prídu fanúšikovia tohto športu na svoje. Hrá sa na dve víťazstvá a už v nedeľu môžeme spoznať semifinalistov.

All star game

Pilotný projekt Kysuckej hokejbalovej únie uzrie svetlo sveta pred semifinálovými bojmi. Hneď ako spoznáme víťazov štvrťfinálových sérií sa vybraní hráči predvedú v novej úlohe. Zabaviť divákov zaujímavými kúskami, vyhrať súťaž zručnosti, alebo cenu pre najužitočnejšieho hráča zápasu. Pred samotným záverom sezóny pozývame preto každého fanúšika športu a dobrej zábavy, aby sa prišiel pozrieť a povzbudiť najlepších. Táto aktivita KHÚ má aj iný rozmer. Z účastníkov zápasu hviezdy sa bude skladať čadčiansky výber, ktorý zohrá niekoľko prípravných zápasov s extraligovými mužstvami. All star game sa týka aj juniorskej súťaže, ktorá v týchto dňoch vrcholí. Jej účastníci a fanúšikovia tak zakončia úspešnú sezónu.

Tabuľka základnej časti KHL 2011/2012

1. Caribic 10 8 0 0 2 59:29 24
2. Podzávoz 10 6 1 0 3 43:43 20
3. Krásno 10 4 1 1 4 35:39 15
4. Suché dresy 10 4 0 0 6 48:36 12
5. Skalité 10 3 1 0 6 32:58 11
6. Dreamteam 10 2 0 2 6 28:41 8

zdroj: hbkcadca.sk

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 7 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.