Kto zaujal, kto sklamal?


By TOPhbl.sk - Posted on 22 marec 2011

TOPhbl.sk vám prináša hodnotenie jednotlivých hráčov po reprezentačnom dvojzápase s Českom.

Slovensko odohralo v Nitre reprezentačný dvojzápas s Českou republikou. Nevyšlo to v Plzni, nevyšlo to ani v Nitre. Slovensko ani na tretí pokus nedokázalo svojho odvekého rivala zdolať. V sobotu sa zrodila remíza v pomere 4:4, v nedeľu výhra Česka 3:2. Kde sa stala chyba? To je ťažko povedať. TOPhbl.sk vám ale prináša pohľad na jednotlivých hráčov nášho výberu a známku ako v škole.

Lubor Komenda - 1
Skalický brankár predviedol vynikajúce výkony. Inkasoval síce trikrát, no vytknúť mu nebolo čo. Napriek tomu zasiahol v niektorých veľmi ťažkých momentoch a podržal Slovensko najmä v tretej tretine.

Stanislav Petrík
- 2
Nastúpil za Slovensko v sobotu a prezentoval sa dobrým výkonom. Spoluhráči mu občas v obrane veľmi nepomohli, z čohov podstate pramenili štyri góly. Ani jeden mu nemožno pripísať, no azda aspoň jednému z nich mohol zabrániť.

Tomáš Gažík

Nenastúpil ani v jednom stretnutí. Nitrianska trojka sa na súpiske objavila v druhom stretnutí, zrejme namiesto Stanislava Petríka.

Ivan Káčer - 2
Na súpiske sa objavil v oboch stretnutiach. V podstate splnil, čo sa od neho očakávalo. Rozdal zopár tvrdých hitov a v obrane bol pozorný. Reprezentačný nováčik z Nitry však špeciálne neohúril.

Filip Titka - 2
Nitran sa objavil na súpiske v nedeľu. Veľa priestoru nedostal, a tak ani niet čo hodnotiť.

Tibor Kapánek - 1
Pilier defenzívy. Tohto hráča bolo na ploche skutočne cítiť. Priniesol skúsenosti do obrany a pomáhal i v útoku. V prvom stretnutí zaznamenal i gól a podľa nás patril jednoznačne k najlepším hráčom dvojzápasu.

Oskar Šlachtič - 2
Šlachtič sa predstavil v nedeľu. Podobne ako Titka veľa šancí ukázať sa nedostal, no určite nesklamal.

Marián Giba - 3
Skúsený bek sa na ihrisku nestratil, no čakalo sa od neho viac.

Jozef Minárik - 1
Jeden z našich dvoch obrancov, ktorý sa gólovo presadil. Napriek tomu, že Minárik je ortodoxným zadákom, mal špeciálne úlohy pri presilovke. Svoju úlohu zvládol, niet mu čo vytknúť.

Martin Haring - 2
Haring v súbojoch s českými útočníkmi vďaka svojej robustnejšej postave uspel. Jeho príspevok v defenzíve bol citeľný, bol jedným z jej pilierov.

Dušan Danko - 2
Jeden z najskúsenejších hráčov vo výbere. V minulosti mal oveľa väčší priestor, v Nitre bol využívaný najmä na špeciálne herné činnosti, ktoré mu asi prischnú aj počas šampionátu.

Peter Chlebec
- 2
Ďalší z hráčov, ktorí zasiahli do hry iba v nedeľu. Vyčítať mu možno azda iba vylúčenie za nedovolené bránenie hneď v úvode stretnutia. Oslabenie stálo Slovensko veľa síl, aj keď sme neinkasovali.

Pavol Blahut
- 3
Hral iba v sobotu. Nebol najhorší avšak na tomto fóre sa od obrancu očakáva viac.

Ondrej Hraško - 3
Svojim výkonom v sobotu zaostal. Pár individuálnych chýb mu možno zavrelo dvere do odvety.

Ján Rímsky - 2
Jeden z útočníkov ktorý doplatil na príliš veľa situácií, keď sa hralo v nerovnovážnom stave. Rýchlosť a výbušnosť, ktorá ho zdobí však tento výber potrebuje.

Lukáš Lajčiak - 3
Lajčiaka, žiaľ, tiež možno zaradiť medzi hráčov, ktorí musia zapracovať na svojej disciplíne. Najmä nedeľňajšie vylúčenie za sekanie brankára po odpískaní bolo mimoriadne zbytočné. Taktiež sa nechal uniesť na začiatku stretnutia a Slovensko hralo iba v trojici.

Marek Kanich - 1
Fyzicky a kondične jeden z najlepšie vybavených hráčov. Mal veľa špeciálnych úloh najmä pri hre v oslabení. Je použiteľný pri rôznych herných činnostiach, jeho útok v tomto dvojzápase nedostal gól.

František Dej - 3
V sobotu nehral, v nedeľu okorenil svoj štart gólom. Povedzme si však otvorene, že z danej šance by skóroval zrejme každý z nominovaných. Jeden z najkritizovanejších členov nominácie ničím neoslnil.

Marcel Jakubčo - 2/3
Zahral si so skúsenými hráčmi a jeho meno sa objavilo v oboch stretnutiach. V niekoľkých šanciach si ho diváci určite všimli, avšak mohlo to byť aj lepšie. Občas nepresná prihrávka, no inokedy rozumná akcia.

Michal Chovan - 1
Michal bol jednoznačne hnacím motorom v ofenzíve a smerom dopredu našim najlepším hráčom. V nedeľňajšom zápase bol terčom častých faulov. Z tohto pramenilo i jeho vylúčenie za urážky rozhodcom. To síce nemuselo byť, no aj tak ho hodnotíme výbornou.

Peter Toth - 2
Majster sveta v kategórii veteránov ukázal, že do reprezentácie stále patrí. Ukázalo sa, že vie bojovať za Slovensko. Roky však pribúdajú, to neoklameme. Proti mladším protihráčom strácal najmä na rýchlosti. Vzhľadom na jeho vek však rozhodne klobúk dolu.

Branislav Thron - 2
V prvom zápase vyhlásený ako náš najlepší hráč. Blysol sa gólom a veľkým prehľadom. Očakávali sme však, že dostane viacej priestoru na ploche.

Marek Slovák - 2
Slovák odohral v sobotu dvojbodový zápas. Zaznamenal gól i asistenciu. Sršal sebavedomím, bodovo sa presadil, vyhrával vhadzovania. Splnil teda očakávania. Monžo to chcelo trochu viac disciplíny.

Martin Hrivnák - 2
Hrivnák ukázal, že patrí medzi hokejbalovú špičku. Dokázal podržať loptičku i vymyslieť niečo kreatívne. V dôležitých momentoch sa nebál prebrať zodpovednosť. Dostal sa do viacerých šancí a zaznamenal jednu asistenciu. Povedzme si však, že od viacnásobného najlepšieho hokejbalistu Slovenska diváci čakali i nejaký ten gól.

Michal Ecker - 2
Mladý Nitran nezaostal za svojimi skúsenejšími kolegami. Odohral dobrý dvojzápas a prezentoval sa niekoľkými peknými situáciami. V nedeľu zaznamenal i bod za asistenciu. Jeho čas ešte určite príde.

Milan Ladiver - 4
Ladiver bol pri záverečnom góle Slovenska v sobotu. Najmä jeho sobotňajší výkon však bol sklamaním. Nervózny. Inak sa nedal charakterizovať. Zbytočné vylúčenia, ktoré nemuseli byť. V nedeľu to bolo o čosi lepšie, no opäť nie bez chýb. Herný prejav nebol zlý. Dostal dostatok priestoru a ukázal, že hokejbal hrať vie. Takto to ale na svetovom šampionáte nepôjde. Mužstvá ako Česko vedia využívať príležitosti v podobe presilových hier.

Róbert Kašša - 2
Kašša bol vyhlásený za nedeľňajšieho muža zápasu. Jeho výkon bol pre mužstvo vzpruhou a vedel potiahnuť útočné akcie, keď sa to očakávalo. Splnil očakávania, bol oporou. Chýbala mu však rýchlosť.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.2 (12 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 6 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.