Krásna, ale drahá


By Michal Runák - Posted on 03 jún 2013

Prinášame vám druhú časť "kanadského zápisníka". Nájdete v ňom to, ako prežili naši hráči prvý deň po prílete.

Raňajky, ktoré nechutia

Po prvej noci v Moteli Super 8 nastal čas na raňajky. Chlapci sa trúsili do jedálne po častiach, na ceste za naplnením svojich žalúdkov sa míňali s reprezentatmi Česka a Švajčiarska, ktorí sú v Moteli Super 8 ubytovaní spolu s nimi. Kanadské raňajky sú však špecifické a všetky tímy, ktoré sú tu ubytované, ohŕňajú nad nimi nos. Na ponuku klasickej praženice, či aspoň šunky, salámy a nejakého syra, môžu naši chlapci zabudnúť. Kanaďania totiž preferujú sladké raňajky a k dispozícii tak sú len tunajšie muffiny, praclíky či sladký chlieb s maslom a džemom. Česi však v tomto smere vyvíjajú iniciatívu u personálu hotela, aby sme mali k dispozícii klasické raňajky, na ktoré sme zvyknutí.

Keď si telo žiada

Relax namiesto raňajok zvolil asistent trénera Nauš, ktorého miesto hladu zlákala hotelová vírivka. Po náročnom a dlhom lete bol však tento krok veľmi vítaný. Po raňajkách si vzali slovo generálny sekretár Slovenskej hokejbalovej únie Róbert Košťál a prezident Jozef Stümpel. Tí hráčov i členov realizačného tímu informovali o miestach, kde sa dá dobre najesť  a iných rôznych atrakciách. Miest na jedenie je v meste dosť, no Kanada je v tomto smere oproti nám pomerne drahá a lacno sa najesť, to dá veru riadnu námahu. Na vlastnej koži si to išla ihneď po mítingu vyskúšať trojica Káčer, Titka a Hrivnák, ktorí zamierili do neďalekých potravín, aby si urobili nejaké zásoby jedla.

Od Williho po Titanic 

Čo sa týka atrakcií, k videniu stojí výlet loďou na ľadovce, na ktoré doprevádzajú osádku lodí veľryby. Na tomto mieste sa mimochodom točil i známy kasový trhák Zachráňte Williho. Ďalšou zaujímavosťou je, že zhruba 500 míľ od St. John´s sa nachádza miesto, kde sa potopil Titanic. Niektorí hráči sa na obed vybrali do mesta. Času nebolo veľa, o štrnástej hodine miestneho času už totiž čakal na parkovisku pred hotelom typický žltý školský autobus, ktorý bude Slovákov počas šampionátu voziť do haly. V ňom panovala celú cestu výborná nálada, cesta trvala zhruba pätnásť minút. Pred našim duelom dohrávali svoj zápas Francúzi s USA a ten Američania jednoznačne ovládli. Výsledkom 16:0 možno stanovili najjednoznačnejší rozdiel na MS. Naši svoj zápas zvládli taktiež a rovnako výborná nálada panovala v autobuse aj na spiatočnej ceste. Predtým sa však hráči prihlasovali na spomínaný výlet na oceán. Ten zabezpečuje pani Bosáková, Slovenka žijúca v St. John´s, ktorá sa o našu výpravu bude starať. Tá už má skúsenosti z roku 2008, kedy sa v tomto meste predstavili na MS naši juniori.

S plným žalúdkom rovno do postele

Večerný program vyplnila večera, ktorú každý hráč absolvoval po vlastnej osi. Niektorí sa vybrali na "čínu", iní zasa na pizzu. Po návrate na hotel netrvalo dlho a hráči pri pozeraní večerného zápasu NHL postupne zaspali. Niektorí nevydržali ani prvú tretinu. Dlhý let a spánkový deficit si vyžiadali svoju daň.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.5 (8 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 15 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.