Kollár: Musíš vedieť rozdať, ale aj prijať a hlavne fér


By TOPhbl.sk - Posted on 26 máj 2011

"Od Watbergu očakávam útočný hokejbal, takže si dobre zachytám. Súper ma dobrú obranu a kvalitného brankára," povedal v rozhovore pre TOPhbl.sk Štefan Kollár.

Pred blížiacim sa finále seneckej ligy sme pozvali na rozhovor kapitána tímu Playboy Senec. Štefan Kollár je aktívny športovec, popri futbalovej kariére si vypestoval aj lásku k hokejbalu. Rodák z Modry sa venuje futbalu od svojich dvanástich rokov. Začínal v miestnom klube. Vrcholom jeho bohatej brankárskej kariéry bol slovenský titul s mužstvom FC Artmedia Petržalka v bývalej Mars superlige. Momentálne hráva za SFM Senec, v klube pôsobí aj ako tréner brankárov a asistent trénera v “A" tíme.

"Hokejbal som začal hrať už od mala, tak ako väčšina chalanov na ulici. Vtedy nebolo nič iné len futbal, hokej a hokejbal. S tými, čo som začínal, tak ešte polovica z nich hrá za Orly Modra. Aktívne som začal hrať práve v tíme Orlov, potom vznikol druhý modranský klub PINGUINS, kde som hral až do jeho zániku. Po presťahovaní do Senca ma prehovoril kamarát, či nechcem hrať za Senecký Playboy. Keď už som Senčan, a tak som tu už pár sezón," povedal pre TOPhbl.sk skúsený zadák.

Playboy Senec skončil po základnej časti na druhom mieste. "Predsezónne ciele sme si nedávali, išli sme si zahrať a zabaviť sa hokejbalom. Ale ja som spoluhráčom povedal, že keď postúpime do semifinále a odohráme dobré zápasy, tak budem spokojný. Preto, že viem aké kvalitné mužstva majú Watberg, Orly, Devils Petržalka, Empíria, Leaders a hlavne s výbornými brankármi a túto sezónu prekvapila aj Réca."

Cestou do finále vyradili "Plajboji" dva tými s názvom Devils. "Rozdiel medzi Récou a Petržalkou je v kvalite kádra a v skúsenostiach. Ja som si do semifinále prial Devils Petržalka. Mne osobne sa proti nim hrá lepšie, ako napríklad proti Orlom, aj keď hrajú tvrdo v osobných súbojoch, čo niekomu môže vadiť. Musíš vedieť prijať, ale aj rozdávať. Ale fér," povedal Kollár.

V sérii s Devils Petržalka bol kľúčový prvý semifinálový zápas, v ktorom Playboy zvíťazil 4:3 po nájazdoch. "Prvom stretnutí s Devilsom sme hrali až do konca hru, alebo taktiku, akú sme si povedali. Zo zabezpečenej obrany. Vyšlo nám to, aj keď sme päť minút pred koncom prehrávali o dva góly a nakoniec sme 20. sekúnd pred koncom vyrovnali. Nájazdy sme si užili, gólman nás podržal a my sme jeden premenili. Pred druhým zápasom som mal trošku obavy, či dokážeme zopakovať výkon z prvého stretnutia."

Ako sa nakoniec ukázalo obavy boli zbytočné. Pár sekúnd pred koncom zápasu, pri súperovej hre bez brankára "Plajboji" spečatili postup do finále gólom na konečných 4:2. Pred koncom základnej časti senecký tím zaznamenal stratu v podobe zranenia Tomáša Gašparík (členok), ktorý kraľoval v ligových štatistikách v posledných troch ročníkov.

"Tomáš nám chýba, veď je najproduktívnejším hráčom súťaže a hlavne vie rozhodovať zápasy." Štefan Kollár je dvojnásobným majstrom ligy a pre starého harcovníka to už bude šieste finále. O finálovej sérii a súperovi sa moc nechcel baviť a na záver dodal.
"Na zápasy s Watbergom sa teším, lebo je to najlepší tím v lige. Má asi najlepšieho brankára a tri výborné útoky. No uvidíme ako to dopadne, dúfam, že príde aj dosť ľudí."
O niečo zhovorčivejší bol ochranca svätyne Jaroslav Kattoš, v mužstve "plajbojov" pôsobí druhú sezónu. "Od Watbergu očakávam útočný hokejbal, takže si dobre zachytám. Súper ma dobrú obranu a kvalitného brankára."

Na otázku, na ktorého útočníka si bude dávať pozor, odpovedal: "Podľa mňa každý hráč vie dať gól, a preto treba dávať pozor na všetkých," vyjadril sa a pokračoval: "Vo finálových bojoch bude veľa záležať, či prídu tímy v plnej sile a aké bude počasie. Pri 30. stupňov celzia sa v bráne veľmi ťažko sústreďuje. Výsledok si netrúfam tipnúť, ale budem sa snažiť, aby sme vyhrali."

V play-off vychytal jedno čisté konto a priemerom 1,75 inkasovaného gólu na zápas sa veľkou mierou podieľal na postupe do finále. "V prvom semifinálovom boji proti Petržalčanom sme mali popravde aj hokejbalové šťastie, v druhom stretnutí sme hrali koncentrovanejšie a hlavne nás bolo dosť na striedanie," zakončil rozhovor pre TOPhbl.sk J. Kattoš.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.7 (12 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 8 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.