Kollár: Hrali sme srdcom, pobijeme sa o zlato


By Ján Ivančík - Posted on 28 jún 2015

"Rozhodli drobné chyby a skvelý výkon Stana Petríka," vraví pre TOPhbl.sk po postupe do finále Martin Kollár.

Slováci sú vo finále! Slabý štart, ale o poznanie lepší finiš majú naši borci na svetovom šampionáte vo Švajčiarsku, kde si zvolili náročnú cestu, ktorá ale už teraz s istotou povedie za medailovým koncom.

Namiesto deklasovania papierovo slabších súperov v základnej skupine a následnej možnosti hrať proti čo najslabšiemu súperovi si to tento rok naši poriadne osolili. Vo štvrťfinále Kanada, v semifinále Česko a na finále USA. Slováci už teraz vyradili dvoch najväčších ašpirantov na finále a teraz už iba zostáva revanšovať sa USA.

„Proti Česku rozhodli drobné chyby, ktoré sme dokázali potrestať. Rovnako bol rozhodujúci aj výkon brankárov. Stano Petrík bol veľkou oporou a vedeli sme, že sa na neho môžeme spoľahnúť. Celá striedačka navyše hrala srdcom a prejavilo sa to,“ vraví Martin Kollár pre TOPhbl.sk.

Strelec nášho otváracieho gólu sa v posledných zápasoch poriadne rozbieha a verí, že víťazná rana mu sadne pod čepeľ aj vo vytúženom finále.

Som celkovo rád, že nám to padá v početných výhodách. Chceli sme to zahrať na Mareka Slováka, nakoniec však lopta prešla ku mne. Strela mi sadla a bol z toho gól,” usmieva sa Kollár.

Hovorí sa, že prvý krok býva najťažší a ten našim vôbec nevyšiel. V základnej skupine USA podľahli, ale teraz je možnosť pomstiť sa súperovi najšportovejšie a to priamo vo finale. Porážka by Američanov teraz mrzela rozhodne viac ako na začiatku turnaja.

Ideme sa pobiť o zlato,” vraví Kollár, ktorý ale nezabúda na tých, pre ktorých sa hokejbal hrá: “Ďakujeme za obrovskú podporu fanúšikov. Cítime ju a veľmi to vážime. Verím, že nás podporia aj proti USA.”

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
9 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.