Kladno po úspešnom desaťročí vymenilo manažment, Kubica končí


By Ladislav Kováč - Posted on 13 november 2015

"Priznám sa, že som premýšľal, či mám na funkciu kandidovať. Nadviazať na prácu Lukáša Kubicu bude ťažké, latku nastavil veľmi vysoko," vraví Tomáš Rejthar, nový šéf hokejbalu v Kladne.

Po desiatich plodných rokoch skončil vo funkcii predsedu klubu HBC Alpiq Kladno Lukáš Kubica a novým prvým mužom tohto tímu sa stal bývalý hráč Tomáš Rejthar. 

Za desať rokov pod vedením Kubicu klub vyhral päť českých majstrovských titulov, vybojoval víťazstvá na Európskom i Svetovom pohári a získal aj niekoľko titulov v mládežníckych vekových kategóriách. Kladno sa za tento čas stalo tiež hlavným importérom hráčov a členov realizačného tímu do českej reprezentácie.

"Všetko ma to síce veľmi teší, ale aj tak som sa rozhodol skončiť. Vedú ma k tomu osobné a pracovné dôvody, teda najmä časové. Som bez pochýb rád, že sa podarilo zvoliť výbor ľudí, u ktorých mám takmer istotu, že na začatú prácu budú vedieť nadviazať," povedal pre klubový web Kladna lúčiaci sa Lukaš Kubica, ktorý v klube odvádzal koncepčnú prácu a podarilo sa mu vybudovať kompletnú štruktúru mládeže od prípravky až po dorast.

V stredu zvolil Alpiq nový päťčlenný výbor, ktorému bude predsedať bývalý vynikajúci obranca Kladna a kapitán mužstva Tomáš Rejthar. Ten si počas aktívnej kariéry stihol pripísať i mnoho úspechov na reprezentačnom poli, v drese českej reprezentácie totiž získal dva tituly majstra sveta v rokoch 2009 a 2011.

"Priznám sa, že som premýšľal, či mám na funkciu kandidovať. Nadviazať na prácu Lukáša Kubicu bude ťažké, latku nastavil veľmi vysoko a to z pohľadu hokejbalu na celorepublikovej úrovni. Našou úlohou však je, aby sme zaistili také podmienky, aby klub fungoval rovnako ako doteraz a aby bol ďalej radený medzi špičkové kluby," uviedol na klubových stránkach nový predseda HBC Alpiq Kladno Tomáš Rejthar, ktorý je aj úspešným podnikateľom.

foto, zdroj: hbckladno.cz

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
15 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.