Kejř: Tituly neporovnávam, oba boli ťažké


By Michal Runák - Posted on 27 jún 2011

Podľa Kejřa pomohol Čechom prvý gól.

Ondřej Kejř bol jednou z ústredných postáv majstra. Vo finále sa asistenciou podieľal na víťazstve svojho tímu, v súboji so Slovenskom to bol práve tento hráč, ktorý otváral skóre medzi Petríkove betóny. Právom sa dostal aj do výberu All Stars šampionátu. Finále videl takto:

"Začali sme veľmi dobre, hrali sme aktívne tak ako sme si povedali. Bolo to vyrovnané stretnutie, Kanadu sme k ničomu nepúšťali. Dali sme však prvý gól, čo nám veľmi pomohlo. V druhej tretine sme dali ďaľšie dva. Síce sme jeden dostali, ale to nás nakoplo a v tretej tretine sme pozorným bránením dvojgólový náskok udržali."

Kanada mala v nohách ťažký zápas s USA, ktorý sa skončil po bláznivom priebehu 6:5. Podľa Kejřa mohli Kanaďanom trochu chýbať sily:

"Možné to je, hrali až o ôsmej večer, ale bolo to tak rozlosované, nedá sa nič robiť," pokračoval útočník HBC Plzeň a na otázku či veril po bojoch v základnej skupine, že to Česi dotiahnu až do zlatého konca povedal: "Chceli sme obhájiť, ale stáli sme nohami na zemi. Išli sme zápas od zápasu a že sa nám to nakoniec podarilo, to je iba čerešnička na torte," neskrýval šťastie tento sympatický Čech.

Kejř bol aj pri titule pred domácim publikom v Plzni. Boli sme samozrejme zvedavý na rozdiel medzi oboma triumfami:

"Ja by som to nerozlišoval. Každý titul je ťažký," nedal sa prehovárať jeden z najlepších útočníkov na šampionáte.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 7 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.