By TOPhbl.sk - Posted on 15 marec 2011

V Kežmarku pokračovali dohrávky ligových kôl.

Výsledky dohrávaných stretnutí v Kežmarku:

HBC Leopoldov Poprad – Tornádo Kežmarok 10:2 (3:0, 4:2, 3:0)
Góly: 3.27 Teplický (Kuzmik), 5.58 Teplický, 11.33 Kuzmik, 14.19 Lipták (Teplický) v oslabení, 16.43 Baran (Zeman), 17.31 R. Šoltís (Korenko), 20.03 Baran (R. Šoltís), 29.13 Lipták (Teplický), 33.38 Baran (Korenko), 34.12 Zeman (R. Šoltís) – 16.19 Smejsík (Harabin), 19.15 Smejsík
Vylúčení: 2:0. Oslabenia: 1:0. Strely: 31:22.
Až nečakane jasné dvojciferné víťazstvo Popradčanov, pritom išlo o susedov v tabuľke. Leopoldovu strelecky kontroval iba kapitán Kežmarčanov. Pozitívom bola slušná hra z oboch strán.

HBC Leopoldov Poprad – HBC Kubachy Spišské Bystré 8:0 (0:0, 3:0, 5:0)
Góly: 14.33 Lipták (Kuzmik), 15.10 Baran (Korenko), 23.41 R. Šoltís (Kuzmik), 27.53 Zeman (R. Šoltís ) z presilovky, 30.54 Kuzmik (Kovalčík), 31.02 Kuzmik (Lipták), 34.45 Zeman, 35.55 Lipták (Teplický)
Vylúčení: 0:1. Presilovky: 1:0. Strely: 35:23.
Ďalšia jednoznačná záležitosť Popradu. Po herne vyrovnanej prvej tretine sa určite také výrazné víťazstvo nečakalo. Hostia dokázali favoritovi stačiť aj strelecky, no hostia nedokázali ani raz prekonať pozorného Pristaša v bráne domácich. Za čo boli potrestaní streleckou efektivitou súpera, najmä v tretej tretine.

HBC Kubachy Spišské Bystré – Fighters Spišská Belá 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)
Góly: 2.59 Ferko (Kubičko), 3.51 Korenko (Kubičko) – 3.12 Kiska (M. Siska), 20.44 Nebus (M. Siska), 21.20 M. Siska (Jacenko), 29.09 Jacenko (Čižik) z presilovky, 31.48 M. Siska (Jacenko)
Vylúčení: 4:3. Presilovky: 0:1. Strely: 17:28.
Prvý víkendový zápas o poslednú miestenku do play-off začal najskôr gólovou prestrelkou, keď v priebehu 52 sekúnd padli tri góly. Lepšie začali Kubachy, ktorí mali v úvodnej tretine prevahu. Lepšou streleckou aktivitou i efektivitou však Fighters nakoniec v druhej tretine zápas otočili a po víťazstve sa striasli prvého možného súpera do play-off.

GTC Kežmarok – HBC Leopoldov Poprad 1:14 (1:2, 0:4, 0:8)
Góly: 10.47 Gemza – 1.15 Lipták (Teplický), 7.10 Baran (Štrbka), 13.49 Lipták (Teplický), 14.56 Baran, 18.31 Kuzmik, 23.10 Teplický (Kuzmik), 24.14 R. Šoltís (Zeman), 26.50 Teplický, 27.47 Teplický (Kuzmik), 30.10 Baran (R. Šoltís), 31.16 Kuzmik (Baran), 33.12 Zeman (Kuzmik), 35.03 Teplický (Kizmik), 35.59 Baran (R. Šoltís)
Vylúčení: 0:0. Strely: 11:36.
Strelecký koncert Popradu pokračoval aj v nedeľu. Tentoraz si zamaškrtili na poslednom mužstve tabuľky, keď si každý z hráčov Leopoldova schuti zastrieľal.

HC Sokol Matrix Kežmarok – HBC Leopoldov Poprad 2:6 (1:1, 0:3, 1:2)
Góly: 4.03 Godla (Majer), 33.16 Godla (L. Zwick) – 2.00 Teplický (Lipták), 12.53 Baran (R. Šoltís), 13.45 Baran (R. Šoltís), 16.37 R. Šoltís (Korenko), 29.22 Baran (R. Šoltís), 32.16 Teplický (R. Šoltís) z presilovky
Vylúčení: 3:0. Presilovky: 0:1. Strely: 15:28. Diváci: 60.
Posledný víkendový zápasový chod pre Popradčanov bol najťažší. Až spolupráca Barana so Šoltísom odkliala dovtedy pozornú a úspešnú obranu súpera. Náboj v zápase už pripomínal súboje play-off, takže v apríli sa máme na čo tešiť. Herne však súboju nechýbalo nič. Kvalitný, dramatický a divácky atraktívny, na ktorý prišlo v ten deň aj najviac divákov.

Fighters Spišská Belá – Angels Huncovce 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Góly: 5.51 M. Siska (Jacenko), 6.04 M. Siska (Jacenko) – 32.48 Labuda (Dulík)
Vylúčení: 4:5. Strely: 13:14.
Aj druhý zápas o miestenku do play-off vyhrali hráči Fighters a rovnako ako v sobotu, tak aj v nedeľu si museli tri body tvrdo vybojovať. Stačilo na to „hviezdnych“ 13 sekúnd dvojice Siska – Jacenko, ktorá im zabezpečila už v prvej tretine dvojgólový náskok. Slabá strelecká aktivita oboch súperov akoby nehovorila že sa tu bojuje o play-off. Mužstvá až príliš často riešili jednoduché útočné situácie komplikovane a zbytočne akcie brzdili. Nervozita bola príliš veľká na oboch stranách.

Tornádo Kežmarok – Angels Huncovce 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)
Góly: 1.01 Cvaniga (Marcinek), 1.14 Straka (Valenčík), 3.03 Pavličko (Cvaniga), 23.37 Cvaniga (Smejsík), 27.39 Marcinek (M. Toporcer) z presilovky, 30.33 Cvaniga (Valenčík) – 13.54 Adamiak (Dulík)
Vylúčení: 3:2. Presilovky: 1:0. Strely: 22:19.
Domáci Kežmarčania trpezlivou hrou si zabezpečili dôležité tri body. Je to najmä zásluha úvodného gólového tornáda keď v 4. Minúte bolo už 3:0. Gólovo sa zaskvel Cvaniga, ktorý strelil hetrik.

HC Sokol Matrix Kežmarok – The Red Rats Kežmarok 1:2 sn (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 23.59 Jakubčo – 27.23 D. Glevaňák, sn Klein
Vylúčení: 0:1. Strely: 25:21. Diváci: 30.
Výborný zápas. Hráči sa plne sústredili na hru, a tak diváci, ktorí po dlhom hracom dni ešte ostali, určite neľutovali. Zápasu síce chýbali góly, no divák sa určite nenudil, lebo obidve mužstvá hrali výborne. Bola to krásna hokejbalová bodka za pestrým hokejbalovým dňom. V zápase bol herne lepší i útočnejší Matrix. V predĺžení zas mali jasne navrch Rats, no o víťazovi museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. V nich boli šťastnejší hráči Rats, keď za Matrix dal gól iba L. Zwick, no za Rats dal obidva góly Mário Klein. Ten druhý v siedmej sérii.
Zbytočnou škvrnou zápasu bolo napadnutie vylúčeného hráča Rats na trestnej lavici, hráčom Matrix (Michal Šúpala), ktorý po tomto incidente bol okamžite vylúčený zo súťaže, pretože samotný hráč bol dovtedy v treste. O jeho prípadne vyššom treste sa bude rozhodovať až na začiatku budúcej sezóny.

1. Rats KK                   16          71:33              42
2. South Park KK        16          88:41              36
3. Leopoldov               16        101:61              33
4. Ľubica                      16        116:73              31
5. Matrix KK                  16          68:53              31
6. Tornádo KK             16          67:70              21
7. Fighetrs                    16          56:80              15
8. Huncovce                 16          46:86              13