Katona ovládol produktivitu, Fojta najlepší nahrávač

By Ladislav Kováč - Posted on 18 apríl 2014

Senec pozná rozloženie štvrťfinálových dvojíc, hneď od úvodu sa bude na čo pozerať.

V prvý aprílový vikend sa v Seneckej hokejbalovej lige odohralo záverečné kolo základnej časti.

V šlágri kola vybuchli seneckí hráči Leadersu a podľahli tímu Sharks rozdielom dvoch tried. V zápase sa trikrát presadil najlepší strelec súťaže  "žralok"  R. Katona  a svoje strelecké konto zaokrúhlil na rovných päťdesiat gólov. Katona  ovládol  aj  ligovú produktivitu,  keď v nováčikovskej sezóne nazbieral  87 bodov.  Najlepším nahrávačom sa stal  M. Fojta z  Leaders  so  43 asistenciami.

Zaváhanie Leaders dokonale využili hokejbalisti Slávie Právnik a výhrou 5:3 nad "pavúkmi" si v konečnej tabuľke zabezpečili šieste miesto. Orly Modra vyhrali dramatický duel s Récou Devils, keď po dvoch tretinách prehrávali 4:6. V záverečnej časti predviedol skvelý výkon modranský  "orol"  R. Mikes a čistým hetrikom otočil vývoj zápasu. Futbalový výsledok videli diváci v petržalskom derby Savages s Devils, o výhre 1:0 rozhodol v prvej tretine kapitán "diablov"  M. Pinkava.

Povinné tri body za víťazstvo zaznamenali aj senecké top-tímy  Watberg  a  Playboy. Nadstavbová časť začína o dva týždne od tohto kola a diváci sa môžu tešiť na zaujímavé štvrťfinálové dvojice.

Play-off  odštartuje  "diabolské"  derby  Petržalka  proti  Réci.  Ďaľšiu dvojicu tvoria bratislavské mužstvá  Team Sharks  a  Slávia Právnik. V seneckom derby  narazí  Watberg na  Leaders. Pozornosť bude pútať aj súboj odvekých rivalov  Orly Modra  s  Playboy Senec. Série hrané v play-off sa hrajú na dva víťazné zápasy. V prípade nerozhodného stavu  v riadnom hracom čase o víťazovi duelu rozhodnú samostatné nájazdy.

Štvrťfinále:   27.4. 2014

09:00 Modra   Devils Petržalka - Réca Devils
10:30 Modra   Orly Modra - Playboy Senec
12:45 Senec   Team Sharks - Slávia Právnik
14:15 Senec   Watberg Senec - Leaders Senec