Kapitán Čadce zažíva produktívnu sezónu, darí sa i tímu


By joziva - Posted on 22 december 2016

„Keď mi tréner Tomáš Urbaník oznámil na začiatku sezóny, že budem nosiť kapitánske céčko, potešilo ma to," povedal pre nasekysuce.sme.sk Vladimír Špilák.

Čadčania môžu byť po jeseni extraligy U19 spokojní. Nachádzajú sa na tretej priečke a za jeseň nazbierali 21 bodov. Veľký podiel na tomto úspešnom ťažení má najmä kapitán tímu Vladimír Špilák.

„V aktuálnej sezóne sa mi hrá oveľa lepšie. Minulý rok bol pre mňa vo všetkom nový a nevedel som presne, čo môžem od toho očakávať. Minulá sezóna bola viac o získavaní skúseností, ktoré sa snažím využívať v tej aktuálnej,“ povedal pre nasekysuce.sme.sk líder Čadce.

Okrem tímových úspechov v aktuálnom ročníku Špilák pridáva aj individuálne. Darí sa mu bodovať a ťahať kolektív vpred.

„Keď mi tréner Tomáš Urbaník oznámil na začiatku sezóny, že budem nosiť kapitánske céčko, potešilo ma to. Beriem to ako výzvu, no zároveň si uvedomujem, že ide aj o veľkú zodpovednosť. Čo sa týka štatistík, jedným očkom si ich prejdem, ale nerobím z toho veľkú vedu. Chcem hrať každý zápas čo najlepšie,“ znejú rozumné slová šikovného kapitána.

Pred sebou majú hráči z Kysúc ešte dlhú cestu, aby sezónu zakončili v pozitívnom duchu. Rozbehnuté to však majú viac ako pozitívne.

„Čaká na nás niekoľko ťažkých zápasov, v ktorých by bolo dobré uspieť. Dá sa povedať, že nás preveria v tom, na čo máme a na čom musíme pracovať. Takým malým želaním je pomôcť klubu čo najvyššie v tabuľke a urobiť výsledok, ktorým by sme sa mohli zapísať do histórie slovenského hokejbalu,“ dodáva Vladimír Špilák.

foto: MARCELA GAJDOŠOVÁ/nasekysuce.sme.sk

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.