Kadlec: Cieľom je obhajoba, iné myslenie by bolo nezmysel


By Ladislav Kováč - Posted on 02 apríl 2015

Kladno sa ide s Vlašimom pobiť o dôležité body. Kadlec: "Keby si zobrali do tímu aj Gretzkeho, je mi to jedno."

Do konca základnej časti v českej CCM extralige zostáva mužstvám odohrať ešte tri zápasy. Po 19. kole je v tabuľke na čele suverénna dvojica Vlašim - Kladno, ktorá svoje postavenie dokumentovala aj víkendovými výsledkami. HBC Alpiq Kladno má už niekoľko týždňov zaistený postup do play-off a v sobotu porazilo na domácom štadióne Ústi nad Labem rozdielom triedy 6:1.

"Do zápasu sme išli s tým, že sa už začneme pripravovať na play-off a tomu sme aj prispôsobili tréningy. Ten výsledok je lepší ako chvíľami predvádzaná hra," stručne sa vyjadril o víťaznom zápase kouč Alpiq Kladno Drahomír Kadlec.

Už v sobotu je v českej najvyššej súťaži na programe šláger základnej časti, keď Vlašim privíta Kladno. V novembrovom dueli v kladňanskej aréne boli úspešnejší hráči Vlašimu po výhre 6:3.

"Vlašim bude chcieť potvrdiť postavenie v tabuľke. My sme si zaistili postup do play-off pravdepodobne z druhého miesta už a ideme tam v rámci prípravy. Ale počítam, že to bude pekný hokejbal pre divákov, len dúfam, že sa vyhne zraneniam a podobným veciam," praje si D. Kadlec.

Vedúci tím ligového pelotónu HBT Vlašim stratil body doposiaľ len v úvodnom kole sezóny a aktuálne ťahá víťaznú šnúru 17-tich zápasov. V poslednom stretnutí Vlašim vyhral v Letohrade 6:1 a v novom drese zažiaril Ján Rímsky, keď si zapísal do kanadského bodovania päť bodov.

"To je vec Vlašimu, koho si berie do mužstva, ja tu nie som od toho aby som to komentoval. Keby zobrali aj Gretzkeho tak je mi to jedno," hovorí Kadlec s dávkou humoru a dodáva: "Sedemnásť zápasov - je to veľa, ale každá séria musí raz niekde skončiť, že áno. Či skončí teraz, alebo v play-off to už je otázka do budúcnosti."

Ako hodnotí prebiehjúci ročník 2014/15 v českej najvyššej súťaži lodivod Kladna a českej reprezentácie?

"Pre mňa je prekvapením napríklad umiestnenie Hradca Králové, ktorý bol donedávna posledný. Vyzerá to, že o zostupové miesta sa bude bojovať do konca sezóny, je to tam našliapané. Zo začiatku bola liga u nás veľmi vyrovnaná, teraz je za nami a Vlašimom v tabuľke veľká diera. Ale je to dlhodobá súťaž a mužstva v play-off môžu hrať úplne inak. Nastúpite z prvého miesta, alebo z druhého na siedmeho a môžete skončiť za týždeň, alebo 14 dní. Skrátka je to jedna časť a potom nasleduje vyraďovačka. Tá je dôležitejšia," pozná nevyspytateľnosť súťaže hokejový majster sveta z roku 1996.

Pred dvoma týždňami skončil v ankete športovec roku 2014 v meste Kladno medzi jednotlivcami na druhom mieste obranca Alpiqu Tomáš Kudela, ktorý strelil vo finále Svetového pohára víťazný gól v predĺžení a vlani bol vyhlásený najužitočnejším hráčom play-off. V ankete o najlepší kolektív zvíťazili hokejbalisti Kladna, ktorí sú aktuálni majstri extraligy a víťazi WORLD CUP-u 2014. Klub HBC Alpiq vyhral veľa trofejí a stále má veľký hlad po ďalších.

"Samozrejme, že chceme titul, nebudem hovoriť, že chceme postúpiť do play-off a chceme sa čo najlepšie umiestniť. Mužstvo je silné a verí si, takže pre nás je proste obhajoba na prvom mieste. Samozrejme k tomu potrebujeme, aby sa nám vyhýbali zranenia, šťastie a podobné aspekty. Sme však pripravení na boj, nebude to ľahké, ale ideme do toho," povedal pre Drahomír Kadlec.

foto: hbckladno.cz

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (3 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
14 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.