Jurč: Treba v správnu chvíľu využiť potenciál, nie kalkulovať


By Ján Ivančík - Posted on 28 február 2010

"Takéto víťazstvo hreje pri srdci," povedal pre fhbl.sk kapitán Technicu Robert Jurč, ktorý má mimoriadnu šancu získať košický titul.

Boje o košický titul sa komplikujú. Technici v svojom poslednom zápase porazili veľkého rivala Univerzál a dotiahli sa tak na čelo priebežného hodnotenia.

"Pocit z výhry bol úžasný," povedal pre fhbl.sk kapitán Technicu Robert Jurč a dodal: "Takéto víťazstvo hreje pri srdci."

Výhra Technicu sa nerodila ľahko. Najúspešňejší klub košickej ligy je mimoriadne tvrdý oriešok. Desaťnásobný šampión o body ľahko neprichádza.

"Bol to mimoriadne ťažký duel po fyzickej ale aj psychickej stránke. Do zápasu sme šli s cieľom uhrať čo najlepší výsledok. Chvalabohu podarilo sa nám to až nad očakávania," zneli pochvalné slová kapitána Jurča.

V čom teda spočívalo tajomstvo úspechu? Najlepšie brániaci Technic inkasoval v tejto sezóne iba tridsaťtrikrát, no útočná sila Univerzálu je tiež zrejmá. V tejto hernej činnosti sú za Al Panom najlepší. Výsledok 4:1 však hovorí jasnou rečou v prospech defenzívnych "technicov".

"V prvom rade podal každý hráč stopercentný výkon. Základom úspechu bol určite skvelý výkon nášho brankára a výborná hra zo zabezpečenej obrany. V obrannej činnosti si každý hráč plnil svoje povinnosti," pochválil tímovú hru kapitán mužstva.

Pretrhnúť nadvládu desaťnásobného šampióna

Technic momentálne kraľuje košickej prvej lige, no nemusí to byť na dlho. Počet bodov s Univerzálom je zhodný a môže teda rozhodnúť každé zaváhanie.

"Ideme od zápasu k zápasu a určite chceme skončiť čo najvyššie. To všetko samozrejme závisí od viacerých faktorov, ako sa budú veci vyvíjať ďalej. Všetko záleží na našej forme v play off, šťastia, chcenia a podobne," myslí si opora košického prvoligistu.

V poslednej dobe však rastú aj ambície AL PAN-u. Bude si treba dávať pozor aj na tohto súpera. "Michalovce momentálne disponujú asi najlepším kádrom, vystuženým hokejistami. Je to mimoriadne ťažký súper," vyslovil sa Robert Jurč.

Napriek vyrovnanému ročníku si Technici veria. Ich sila je zrejmá. "Mužstvo má potenciál, len ho treba využiť v správnej chvli. Sú tu aj iné mužstvá, ktoré majú svoju kvalitu. Bude to ťažké," vie Jurč.

Pomaly sa blíži čas vyraďovacej fázy ligy a kluby sa obzerajú po vhodnom súperovi. "Je ťažko vyberať si, ak chce mužstvo ísť ďalej, " povedal kapitán Technic-u a dodal: "Keď chceme ísť vyššie, musíme byť schopní poraziť každého. Inak to nejde. My sa snažíme vstupovať do každého stretnutia s cieľom vyhrať. Nekalkulujeme pri výbere súpera do play off," zakončil Robert Jurč.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.