Jokerit pustil na hosťovanie do Skalice svoje najväčšie útočné eso


By Ján Ivančík - Posted on 12 február 2019

Skalica získala pred začiatkom jarnej časti veľkú posilu. Na polročné hosťovanie z Jokeritu Petržalka prichádza na Záhorie Miroslav Božík.

Skaličania získali do svojich radov na polročné hosťovanie rýchlonohého útočníka z Petržalky Miroslava Božíka. Dočasný presun reprezentačného forwarda na Záhorie je rozhodne jednou z najväčších prestupových udalostí zimnej prestávky.

Myšlienka prestupu sa zrodila ešte v lete po jednom turnaji, keď som dostal nenápadnú otázku od Jara Martinusíka, či si viem predstaviť ďalšie pôsobenie v skalickom drese. Vtedy som to bral ako ďalekú budúcnosť, lebo aj u nás, v Jokerite, sa črtal dosť dobrý tím. Napokon to dopadlo úplne inak,“ povedal pre oficiálnu stránku skalického tímu na sociálnej sieti facebook Miroslav Božík.

Jeho rozmýšľanie vraj dlhé nebolo, išlo skôr o postoj vedenia „žolíkov“ k tejto otázke. Jokerit je po jeseni predposledný s deviatimi bodmi a odchod jedného z najproduktívnejších útočníkov bude rozhodne citeľný. Andrej Augustín sa napriek tomu rozhodol s hosťovaním súhlasiť.

„Naša situácia počas celej sezóny je komplikovaná. Nemáme kde trénovať, nemáme zázemie a to sa odzrkadlilo aj na kádri a výkonoch. Miro má šancu hrať na šampionáte v Košiciach a sám prejavil záujem hrať čo najdlhšie. My mu v súčasnosti nevieme garantovať postup do play-off,“ opísal dôvody rozhodnutia Jokeritu pre klubový profil na sociálnej sieti facebook Augustín a dodal: „Myslím, že chlapci to pochopili a my sme dali Božikovi zelenú. Odchádza len na polročné hosťovanie a držíme mu palce."

Radosť z veľkej posily vyjadril aj jeden z lídrov skalického mančaftu a dlhoročný reprezentant Milan Rampáček. Podľa neho čakajú súperov krušné chvíle: „Prichádza k nám jeden z najlepších útočníkov, aký behá na Slovensku a výborný chlapec do partie. Pre nás je to obrovská posila a nezávidím súperom naháňať dvojicu Martinusík – Božík.“

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (3 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.