Jokerit pokoril Stupavu, zostal neporazený a je lídrom

By fhbl.sk - Posted on 17 október 2010

Andrej Augustín (Jokerit): "Bol to zápas extraligovej úrovne, diváci si prišli na svoje. Stupava má vynikajúce mužstvo, tento skalp má pre nás vysokú cenu. Víťazstvo však nepreceňujeme, vieme o čo šlo v tomto zápase."

Hrdinom kola R.Kováč, Raptors pripravili Demons o bod

V šlágri kola to bolo ako na hojdačke. Vo vedení sa striedali obidve družstvá. Zápasu by pristala remíza, ale nakonec vyhral šťastnejší.

V úvodnej tretine mali navrch domáci,  po góloch Mikulčíka a Čapku viedli 2:0.

V 2. tretine prebral iniciatívu obhajca z Petržalky a v 5. minúte bolo vyrovnané, domáci si nedali pozor na forvarda Roba Kováča, ktorý v priebehu minúty dva krát skóroval.

V 7. minúte sa hráči Lizards dostali znova na koňa, keď sa do šibenice trafil Mikulčik 3:2. Ale druhá polovica druhého dejstva patrila hračovi Jokeritu Edovi Antalovi, ktorý dvoma gólmi otočil vývoj zápasu a po dvoch tretinách svietilo na tabuli 3:4.

Lepší nástup do záverečnej tretiny si domáci nemohli ani želať. Už po polminúte sa presadil strelou zápästím Dušan Danko 4:4. V druhej minúte sa dostávajú hostia do početnej výhody, v jej závere striela Robo Kováč svoj druhý presilovkový gól v zápase a zavŕšil hatrick 4:5.  Zvrat nastal v siedmej minúte, keď strelou spomedzi kruhov vyrovnáva Podmajerský a už o16. sekúnd posúva domácich do vedenia po Zemešovej prihrávke Stano Čapka. Brankar Vlček bol bez šance 6:5. O vyrovnanie sa v 10. minúte postaral zadák hostí, Róbert Beleš, po vyhratom buli v útočnom pásme, strelou triafa pravý horný roh Stupavskej brány. Dve minúty pred koncom zápasu zobral na seba zodpovednosť kapitán Jokeritu Andrej Augustín a lišiacky spoza hráča prízemnou strelou ku tyčke zaznamenáva víťazný gól zápasu. Gólman domácich Kysela ostal v úlohe štatistu 6:7.

Hviezda zápasu: Robo Kováč bol pri všetkých góloch Jokeritu 3+4.

Čiernou škvrnou v úvode zápasu bolo nezavinené zranenie útočnika Jokeritu Rasťa Sisíka (bedrový klb).

ŠHBK Lizards Stupava 6:7 Jokerit Petržalka

Góly: 9:59 Mikulčík (Strapák), 14:25 Čapka (Strapák, Mikulčík), 21:04 Mikulčík (Danko, Strapák), 30:32 Danko (Mikulčík, Strapák), 36:18 Podmajerský (David), 36:34 Čapka (Glomba) - 18:47 Ro. Kováč (Antal, Kováč L.), 19:54 Ro. Kováč (Augustin), 22:45 Antal (Ro. Kováč, Augustin), 26:55 Antal (Ro. Kováč), 33:10 Ro.Kováč (Sekot), 39:57 Beleš (Ro.Kováč), 42:51 Augustin (Kováč L, Ro. Kováč)

Vylúčenia: 2:0 navyše: Dobrík (Jok) 10 min. Presilovky: 0:2

Andrej Augustín (Jokerit): "Bol to zápas extraligovej úrovne, diváci si prišli na svoje. Stupava má vynikajúce mužstvo, tento skalp má pre nás vysokú cenu. Víťazstvo však nepreceňujeme, vieme o čo šlo v tomto zápase. My máme tri body a ideme ďalej. Obe mužstvá sú prešpikované kvalitnými hráčmi, neprekvapil ma preto fakt, že padlo toľko gólov. Na druhej strane, ak by to bol zápas play-off, takto otvorene by sa určite nehralo. Priznávam, že za stavu 0:2 som mal malú dušičku a ak by Stupava pridala tretí, bolo by zrejme po zápase. My sme však znova dokázali po niekoľkýkrát zabojovať a otočiť zápas. Chcem pochváliť celý mančaft za bojovnosť a výkon na čele s brankárom. Zvlášť chcem vyzdvihnúť disciplínu, tá bola ako sa ukázalo alfou a omegou. Zápasu by svedčala remíza, šťastie sa však napokon priklonilo k nám"

Stanislav Čapka (Stupava): "Škoda. Myslím, že sme zápas nezvládli. Boli sme lepším mužstvom, okrem spálených šancí sme nastrelili 2krát žrď. Dozadu to bolo troška horšie, nič však z toho netreba robiť. Prehrali sme jeden zápas v základnej časti, rozhodovať sa bude v play-off, tam ak na seba narazíme, budeme to chcieť Jokeritu určite vrátiť."