Jokerit hľadí v ústrety svetlej budúcnosti, Vrútky chcú prepisovať históriu hneď


By joziva - Posted on 07 máj 2018

Vrútky sa radujú z postupu do finále, po prvý raz si chcú hráči Komety zavesiť zlato na krk.

Séria ako hrom! Semifinále medzi Kometou Vrútky a Jokeritom Petržalka malo poriadny náboj a vyvrcholenie prinieslo až piate stretnutie. Po ňom odchádzali euforicky naladení hráči Vrútok, Jokeritu zostalo iba čakanie na premiérovú finálovú jazdu. Napriek tomu nemá dôvod na sklamanie ani jeden celok. Pre oba je totiž tohtoročná sezóna nad očakávania.

„Po takomto emotívnom zápase sa ťažko hľadajú slová. Nič tomu nechýbalo, rovnako tak celej sérii,“ hľadal hodnotiace slová pre onlajny.eu tréner Komety Martin Kolčák a dodal: „Aj keď bola táto cesta ťažká, myslím si, že sme boli o ten jeden gól lepším tímom.“

Na jeho tím bude napokon po nie menšej dráme čakať LG Bratislava a Vrútky tak čaká opäť bratislavský (dokonca i petržalský) vyzývateľ.

„Bude to určite pekné finále. Je úplne jedno aký súper je vo finále. Hlavne sa chceme sústrediť na našu hru. Vo finále už neexistuje slabší či silnejší tím. Je to o taktike, o góloch, berieme to ako akéhokoľvek iného súpera,“ doplnil Kolčák.

Krok od cenného kovu

Jokerit delil od vyrovnania v rozhodujúcom súboji jeden gól. Napokon sa ale s play-off lúči po prehre 2:3, a to aj na zápasy. Petržalčania predviedli naozaj úctyhodné výkony. Či už vo štvrťfinále proti Kežmarku, ale aj proti Vrútkam. Napriek vypadnutiu tak na seba môžu byť hrdí a majú na čom stavať.„Je to šport a vedeli, že sa to môže stať. Napriek tomu som hrdý na tento kolektív. Nemali sme ľahké začiatky, jar sme ale mali výbornú. Nemáme sa za čo hanbiť, v žiadnom zápase, ktorý sme odohrali, či už proti Kežmarku alebo proti Vrútkam. Vrútky sú veľmi kvalitným tímom a vo finále im držím palce,“ ocenil kvalitu súpera pre onlajny.eu obranca Jokeritu Michal Šúrek.

Petržalčania po prehre nehľadali ani výhovorky, ani nadbytočné hodnotenia. Napriek dočasnému sklamaniu už dnes hľadia vpred.

„Jednoducho sme prehrali a Vrútky idú do finále. Urobíme ale všetko pre to, aby táto séria bola štartom novej éry Jokeritu. Verím, že budúcu sezónu už bude potrebné s nami počítať, čo sa týka medailových priečok,“ dodal Šúrek.

Krásnu jazdu chcú ukončiť zlatom na krku

V posledných sezónach sa javí ako výhodnejšie postúpiť z čo najnižších priečok. K titulu takýmto spôsobom po dlhoročnom čakaní došiel Martin, následne i Skalica. Podobný úspech by si radi pripísali aj hokejbalisti LG Bratislava, avšak proti bude Kometa Vrútky. Ide o ďalšiu finálovú sériu za sebou, akú slovenský hokejbal ešte nespoznal.

„Vo finále narazíme na súpera s veľkými skúsenosťami. Túto súťaž už niekoľkokrát vyhrali, vedia čo robiť v rámci play-off. Po tom ako dokázali v domácom prostredí vyrovnať sériu som im dával veľké šance na postup. Považská Bystrica práve v tejto sérii doplatila na menej skúseností,“ myslí si Stanislav Čavajda, ktorý svoj názor vyjadril pre onlajny.eu.Kometa si veľmi dobre uvedomuje, že v pozícii skúsenejšieho nebude proti LG ani ona. Napriek tomu by Vrútky radi zastavili titulovú expanziu mužstiev zo spodnej polovičky a ako druhý najlepší tím po základnej časti by radi využili výhodu domáceho prostredia na úvod.

„Play-off je úplne iná súťaž ako zápasy základnej časti. Do súboja však ideme s tým, aby sme urobili ďalší veľký krok smerom k histórii. Bude to náročná, vyrovnaná séria. Výsledky môžu byť ako na hojdačke. Čo sa týka sily, prejavu, hráčskeho kádra, všetko nasvedčuje tomu, že sú to tímy, ktoré právom patria do finále. Súper má v kádri reprezentantov, veľkú chuť po titule, tá ale nechýba ani nám. Radi by sme túto skvelú sezónu zakončili titulom,“ dodal Stanislav Čavajda.

TIP: Pre presnejšie vyhľadávanie v štatistikách môžete zadať krstné meno, priezvisko hráča, ale aj názov klubu.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 6 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.