Je to tu... Kto bude majster, Lipa, či Devils?


By Ján Ivančík - Posted on 20 november 2009

Už túto sobotu budeme svedkami mimoriadneho boja. Iba zdohou okolností sa nahradí celé play-off. Namiesto neho sa o druhej odohrá šláger, ktorý priamo rozhodne o majstrovi I.FHbL. Kto ním bude? Dvojnásobný šampión Lipa Team, alebo vyzývateľ Devils? Prinášame vám podrobný pohľad na štatistiky a náš pohľad na zápas sezóny.

Jediný bod delí od seba dve mužstvá na popredných priečkach najvyššej Farskej hokejbalovej ligy. Momentálne úraduje Lipa Team, no všetko sa môže zmeniť jedným jediným zápasom. Potom už nebude možné zmeniť nič. Tento šláger je totiž posledný v sezóne. Tak to zariadila náhoda.

"Diabli" sa momentálne nachádzajú so 49.bodmi na druhej priečke. Dvojgólová výhra by ich vyniesla na prvé miesto a zabezpečila tak červeným premiérový titul vo FHbL. O svoj tretí sa pobije Lipa Team. Poďme sa na to pozrieť rečou štatistík.

Brankár:

Oboma mužstvami mimoriadne kvalitne obsadený post. Zatiaľ čo Lipa má v tomto smere jasno, v prípade Devilsu nemusí byť všetko jednoznačné. Do brány "listov" sa bezpochyby postaví už teraz neohrozene najlepší gólman ligy Tomáš Gažík. Na druhej strane Devils disponuje dvoma vyrovnanými brankármi. Priebežne druhý najúspešnejší gólman Miroslav Beták má na nastúpenie do zápasu asi rovnakú šancu ako siedmy Jaroslav Kattoš. Netreba však zabúdať, že práve Kattoš je tímovou jednotkou, Beták len záskok.

V oboch prípadoch je teda o zabezpečenú bránu postarané. Napriek tomu naša redakcia predpokladá, že Lipa bude mať v tomto smere výhodu.  Už teraz legendárny brankár farského ihriska dokáže svoj tím podržať. Stále je tu avšak. Priestor medzi betónmi je jeho slabina, niekedy i slabšia koncentrácia a z nej prameniace zbytočné góly. Teda 1:0 pre Lipu.

Priebežné skóre: Lipa Team - Devils 1:0

Obrana:

Štatistiky hovoria jasnou rečou. Táto herná činnosť je pre obe mužstvá takmer vyrovnaná. Domáca Lipa má síce miernu výhodu, inkasovala iba 73-krát, zatiaľ čo "diabli" 80-krát. Napriek tomu si myslíme, že v stretnutí, kde sa bude hrať defenzívne to nezaváži. Teda 2:1 pre Lipu.

Priebežné skóre: Lipa Team - Devils 2:1

Útok:

V tomto smere ide o čosi priehľadnejšiu hernú činnosť. Zatiaľ čo úradujúci majster je v strieľaní gólov jednoznačný preborník, Devils má s dávaním gólov niekedy problémy. Naznačil to i duel s Adlerom, v ktorom Devils stratil naposledy bod. Tabuľka hovorí, že s 249 strelenými gólmi je Lipa najlepšia, no "diabli" sú s 203-mi až na šiestom mieste. Lepšie sú na tom dokonca i Adler, ba aj Chrenová.

Lipa sa bude určite spoliehať na schopnosti svojej najlepšej trojice Kolenčík, Kučerka, Francisty, zatiaľ čo Devils bude dúfať vo vydarený šláger Königa, Mikloviča a Ďuračku.

Priebežné skóre: Lipa Team - Devils 3:1

Iné faktory: Z ostatných vplyvov by bolo azda najvhodnejšie spomenúť veľkosť kádra. Tú má Lipa o niečo väčšiu, čiže získava ďalší bod. Skúsenosti tiež hovoria v prospech úradujúceho majstra, čiže dva body pre Lipa Team. Na druhej strane si treba spomenúť na vnútorné rozpory, ktoré v poslednej dobe sužujú Lipa Team. Bod pre Devils. Taktiež nervozita zohrá určite veľkú rolu a v prípade neúspešného začiatku asi "listy" nervy na uzde neudržia. Dva body pre Devils.

Záverečný verdikt: Lipa Team - Devils 5:3

Na záver slovo zástupcov klubov, ktorý sa v nedávnych rozhovoroch pre náš portál vyjadrili týmito slovami:

Vasilko (Lipa Team): "'Diabli' majú vyrovnané mužstvo, ich nevýhodou azda može byť užší káder, nakoľko hrajú na dve formácie. Taktiež i fakt, že pravidelne striedajú brankárov."

Ivančík (Devils): "Lipa má veľmi dobre poskladané mužstvo s množstvom skvelých hokejbalistov. My sme sa po minulej sezóne takmer rozpadli, avšak do tímu pred sezónou pribudli nový hráči, ktorí boli oporami svojich predošlých klubovNám vyhovuje hrať na dve formácie, hráči sa tak dostanú viac do zápasu. Každý duel hráme v podstate v inej zostave. Či už je nás viac alebo menej, je to len o kondícii. Pokiaľ sa bude hrať systémom 3+1, nebudeme nič meniť. Čo sa týka brankárov, nie je to striedanie plánované, ale vynútené. My sme pred sezónou zobrali ako náhradného brankára Mira Betáka z Vrabel s tým, že nám vypomôže, keď nebude môcť prísť náš prvý brankár Jaro Kattoš, ktorý máva pracovné povinnosti mimo Nitry.Našou výhodou je, že sme veľmi dobrý kolektív. Snažíme sa v zápase nehľadať chyby v rozhodcovi, ale u nás."

Zatiaľ nikto nehlasoval
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
8 + 6 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.