Hrivnákovo zranenie vážne, útočník Nitry na MS dobojoval


By Michal Runák - Posted on 08 jún 2013

Michal Hrivnák: "Som z toho veľmi sklamaný, ale aj toto prináša šport.

Na začiatku prvej tretiny štvrťfinálového zápasu proti USA, sa slovenský útočník Michal Hrivnák vracal z ihriska na striedačku s bolestivou grimasou. Do opatery si ho ihneď vzal doktor Horváth, tridsaťjedenročný hráč Nitrianskych rytierov však už do hry nezasiahol.

"Mal som loptičku na svojej hokejke a ako som sa snažil vybehnúť oblúkom pred bránku, pocítil som v ľavom členku rupnutie," opisoval inkriminovaný moment Hrivnák.

Po zápase sa lekár tímu Tomáš Horváth vyjadril jasne a správa bola pre všetkých šokujúca.

"Michal má pravdepodobne roztrhnuté väzivo vonkajšieho členka, šampionát sa pre neho skončil. Po prílete na Slovensko sa rozhodne o ďalšom postupe."

Michal túto správu nechcel prijať, túžba odohrať semifinále proti Portugalcom bola veľmi silná. Pár minút po zápase bol plný optimizmu.

"Dám si to opichať, urobím čokoľvek, len aby som mohol nastúpiť," veril si.

Ráno však prišlo kruté vytriezvenie. V noci si náš útočník na zranený členok prikladal ľad, no nepomohlo.

"Hneď ráno som videl, že mi noha mierne opuchla, navyše to i dosť bolí. Som z toho veľmi sklamaný, ale aj toto prináša šport. Nebudem sa nasilu tlačiť do zostavy, keď nie som pripravený na sto percent. Verím, že chalani zabojujú a "urobia" to finále aj bezomňa," sklamane dodal Michal Hrivnák. 
 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (3 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
5 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.