Hostivař podpísal s Gajarmi unikátnu zmluvu o spolupráci


By Ján Ivančík - Posted on 13 február 2016

"Hlavnou prioritou je preto aktuálne mládež, zázemie, ale aj stabilita klubu na športovej mape," hovorí v rozhovore pre TOPhbl.sk Ondřej Novák z HBC Hostivař.

Zaujímavá a na slovenské pomery nanajvýš netradičná spolupráca sa zrodila medzi klubmi L2 Hockey Gajary Flames a českým Hostivařom. O užšej kooperácii týchto mužstiev sa vie už dlhšiu dobu. Nedávno však podpísali obe strany zmluvu o vzájomnej spolupráci, ku ktorej sa pripojili i obce a TOPhbl.sk ako partneri.

„So zástupcami Gajár sme v kontakte už dlhšiu dobu a možnosť pestrejšej spolupráce sme spolu konzultovali do vlaňajšej jesene. Ľudia okolo tohto klubu majú podobný náhľad na výchovu detí v hokejbale, sú aktívni a chcú byť videní. Máme veľa spoločného a aj napriek tomu, že každý pracujeme v iných podmienkach a s inými deťmi,“ objasňuje dôvody užšej spolupráce Ondřej Novák z HBC Hostivař.

Od netradičnej spolupráce si obe strany veľa sľubujú. Nie len organizáciu a prípravu turnajov, ale aj mnoho ďalšieho.

„Je pravdou, že táto forma spolupráce nie je v hokejbale obvyklá. Napriek tomu by sme ale mali zmieniť, že napríklad Plzeň už dlhšiu dobu spolupracuje so švajčiarskym Oberwilom. Myslím si, že toto je cesta ako otvoriť hokejbalu hranice. Medzi nami a Gajarmi očakávam pestrú spoluprácu, ktorá nebude iba o organizovaní turnajov, ale ponúkne široké možnosti obom klubom a ich trénerom mládeže,“ objasňuje Novák.

Na jeho slová nadväzuje Stanislav Libo z Gajár: „S Hostivařom máme už dlhšiu dobu nadštandardnú spoluprácu a som veľmi rád, že sa nám podarilo postúpiť opäť o krok ďalej. Rovnakú radosť mám aj z pripojenia sa ďalších subjektov – obcí a nášho dlhoročného mediálneho partnera TOPhbl.sk k tejto kooperácii. Myslím si, že sa nám otvárajú úplne nové možnosti a môžeme byť priekopníkmi v ďalších oblastiach hokejbalu. Obe strany majú široký know-how a je skvelé, že ho môžeme zdieľať a pripravovať tak opäť ešte kvalitnejšie podujatia, ešte väčšie zážitky pre našich hráčov a môžeme obohacovať výchovu našich hráčov o nový rozmer.“

Hostivař má teda veľa spoločných vízií ako Gajary. Prečo sa rozhodli budovať svoj klub od najmladších vekových kategórii? Mnohí považujú túto cestu za najťažšiu a v hokejbale je bežné, že klub má iba seniorské mužstvo.

„Podľa mňa je to cesta naopak najľahšia. Hokejbal je šport vhodný pre žiakov na základných školách a problémom je iba nedostatok ihrísk a ľudí angažujúcich sa v tejto mimoškolskej činnosti,“ vraví pre TOPhbl.sk Novák. Ten zatiaľ nepovažuje extraligu seniorov za otázku: „Túto métu aktuálne nepokladáme za atraktívnu. Česká extraliga, bohužiaľ, nie je momentálne okrem športovej kvality ničím zaujímavá. Uvidíme, akým smerom sa bude vyvíjať a či sa nám podarí deti v Prahe pri hokejbale udržať až do dospelosti. Pokiaľ áno, možno niekedy uvidíme Hostivař aj v lepšej, zmodernizovanej extralige hokejbalu,“ usmieva sa prvý muž hokejbalu v Hostivaři.

Akú históriu teda má za sebou tento inovatívny celok z Prahy?

„Hokejbalová Hostivař vznikla v roku 2005 na môj popud, spoločne s kolegom Markom Brožom. Ten má v mužstve na starosti chod mužskej sekcie. Priority sa behom vývoja v klube menili. Každopádne však klub vždy fungoval smerom k práci s mládežou. Najzásadnejšia bola výstavba hokejbalového ihriska v Prahe 15, ktorá sa datuje na október 2010. Od tejto doby klub rozkvitá najmä vďaka úspešným náborom detí a organizácii jednotlivých tímov. Za to patrí vďaka i všetkým našim trénerom, ktorí sa o deti starali alebo starajú. Hlavnou prioritou je preto aktuálne mládež, zázemie, ale aj stabilita klubu na športovej mape,“ dodáva O. Novák.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
7 + 9 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.