Honk-kongčan Lee: Veľmi nás podceňujú


By Ján Ivančík - Posted on 23 jún 2011

"Hráme za multikultúrnu krajinu. V očiach verejnosti sme napriek tomu veľmi podceňovaní," povedal pre TOPhbl.sk hráč Honk-kongu Rick Lee.

Honk-kong je pre mnohých príjemným prekvapením. Na prvé počutie exotická krajina predvádza hokejbal, za ktorý by sa nemusela hanbiť ani v A-kategórii.

"Musíme sa sebe pracovať, ísť dopredu. Treba postupovať stále za svojim cieľom. Zápasy, ktoré sme odohrali sú už minulosťou. Môžeme z nich získať motiváciu do ďalších bojov," povedal v rozhovore pre TOPhbl.sk Rick Lee a dodal: "Musíme byť v dobrom psychickom stave a poctivo sa pripravovať na zápasy."

V reprezentácii z Ázie by divák neočakával toľko bielych hráčov. "Hráme síce za Honk-kong ale väčšina chalanov sú hráči z Kanady. Chalani sú väčšinou z Toronta a u nás pracujú ako učitelia. Ďalší sú takisto narodení v Severnej Amerike, ale ich rodičia pochádzajú od nás." objasnil situáciu Lee.

Áziiská reprezentácia sa zohráva a od zápasu k zápasu je lepšia. "Hráme spolu prvý raz. Najprv sme si museli vytvoriť formácie. Myslím si, že sme v očiach verejnosti veľmi podceňovaní. Treba si uvedomiť, že mesto v ktorom sa tento šport hrá sa veľmi rozrastá a je multikultúrne," vie Rick Lee.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.