Hokejbalové ligy finišujú aj v Európe


By Michal Runák - Posted on 10 máj 2011

Na Slovensku je už majster známy, v ostatnej Európe sa ešte bojuje.  

Majstrovstvá sveta sa nezadržateľne blížia. Niekde už majú o majstrovi rozhodnuté, inde sa ešte bojuje. Z toho nemajú určite radosť reprezentační tréneri, ktorí by mali svoje kádre čím skôr pohromade. Poďme sa pozrieť do jednotlivých kútov Európy, ako sa boje o titul vyvíjajú.

ČESKO:

Vo finále českej hokejbalovej extraligy sa stretnú Elba Franklin Ústí nad Labem s HBC Alpiq Kladno. Prvý zápas je na programe 21. mája, hrá sa na tri víťazné stretnutia. Ústí vyradilo v semifinále Hradec Králové, aktuálneho víťaza Európskeho pohára klubov na čele s hviezdami českého hokejbalu Novákom a Bacovským.

ŠVAJČIARSKO:

Švajčiari majú už prvý finálový zápas za sebou. Na rozdiel od nás či našich južných susedov sa hrá na dve víťazstvá. Vo finále sa stretli Oberwil Rebells (v zostave aj s našim Kapánkom) a SHC Belpa 1107. V prvom meraní síl boli úspešní hráči Oberwilu, keď triumfovali 7:4.

 RAKÚSKO:

Naši južní susedia majú odohrané iba tri kolá, nakoľko tam sa hrá súťaž systémom jar-jeseň. Ligovú tabuľku vedie VAS Villach s deviatimi bodmi.

NEMECKO:

Rovnaká situácia ako v Rakúsku. V Nemecku je dokonca odohrané iba prvé kolo. Liga má šesť účastníkov, počas majstrovstiev sveta bude prestávka.

FÍNSKO:

Boj o majstra vo Fínsku prebieha formou národných turnajov. Ich víťaz bude známy až v lete. Na majstrovstvách sveta by sa mal objaviť účastník z nedávneho Euro Cupu 2010 Pelikassit.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4 (4 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
9 + 3 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.