Hokejbal ako predjedlo k NHL


By Ján Ivančík - Posted on 23 september 2010

Naši západní susedia budú začiatkom októbra hostiť prvý duel zámorskej hokejovej NHL. Ako "predkapela" bude slúžiť zaujímavý hokejbalový turnaj.

 

 

Podujatie s názvom NHL Premiere Street Hockey by malo slúžiť ako predkrm hokejového sviatku v Prahe. Do 26.septembra majú všetci odvážlivci čas prihlásiť sa do bojov o pohár, množstvo cien a navyše možnosť vidieť hviezdy Bostonu a Phoenixu.

Turnaj sa bude hrať systémom 3+1, teda traja hráči a jeden brankár. Maximálny počet hráčov v mužstve je šesť a gólman. Niekoľko hodín pred zámorským derby sa stretnú zostavené mužstvá na Staromestskom námestí v hokejbalovom zápase.

"Bude to skvelá show, ktorá sa perfektne hodí k celej akcii. Miesto sme vybrali naozaj starosltlivo a mám pocit, že lepšie umiestnenie v hlavnom meste sa ani nedá nájsť," povedal pre sport.cz Jiří Mazánek z usporiadateľskej agentúry Česká sportovní. Turnaj bude aj v priamom prenose televízie.

Podujatie byde rozdelené do dvoch vekových skupín. Prvá je určená hráčom od 14 do 16 rokov a má názov "Novice", tá pre starších od 17 do 19 rokov sa nesie v duchu "Elite". Štartovné je dvesto českých korún.

Prihlásiť sa môžu záujemcovia z celej Českej republiky. Podľa počtu prihlásených usporiadatelia vykonajú regionálne kolá a to najlepšie sa stretne na Staromestskom námestí v Prahe.

"Okrem cien a zážitkov na neobyčajnom mieste majú chlapci možnosť stretnúť svoje idoly a ukázať im, že aj oni sú hviezdy," pripomenul Jozef Kadaně z Českomoravského svazu hokejbalu, ktorý akciu zastrešuje a dodá aj ihrisko.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
11 + 9 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.