Giba vníma silu majstra, Nitrania si uvedomujú, že začínajú vonku


By joziva - Posted on 13 máj 2015

"Bratislavčania si za výsledky vo štvrťfinále i v semifinále svoju účasť v zápasoch o zlato naozaj zaslúžili,“ vraví Jozef Ďuris.

Po dramatických semifinálových súbojoch je na programe extraligové finále. Skaličania za pomoci LG Bratislava získali kov s bronzovým leskom, štvrté miesto pre Pruské. Tieto informácie sú známe. Kto sa ale stane novým šampiónom? Toto rozlúskne až finálová séria medzi víťazom základnej časti LG Bratislava a úradujúcim majstrom z Nitry.

„Myslím, že finále bude veľmi zaujímavé. Stretneme sa totiž s víťazom základnej časti a treba povedať, že Bratislavčania si za výsledky vo štvrťfinále i v semifinále svoju účasť v zápasoch o zlato naozaj zaslúžili,“ povedal pre nitra.sme.sk tréner Nitranov Jozef Ďuris.

Jeho tím bol po minulé roky zvyknutý na domácu dominanciu. Pre zmenu ale teraz budú Nitrania opäť štartovať najprv v hlavnom meste.

„Začíname na ihrisku súpera, takže si opäť, rovnako ako v dueloch so Skalicou, uvedomujeme, že víťazstvo v play-off na ihrisku súpera je veľmi cenné. Verím, že sa nám to podarí tak ako proti Skalici,“ vraví tréner Nitry i slovenskej reprezentácie seniorov.

Zvrat vo finále si uvedomuje aj hrajúci manažér Nitry Stanislav Petrík. Skúsený gólman vie, že domáca výhoda na úvod je pre súpera značný tromf.

„Prvýkrát v histórii začíname finálovú sériu vonku, na čo sa musíme zodpovedne pripraviť.. Rozhodne očakávam zaujímavý hokejbal. Súper bude chcieť doma i u nás hrať ofenzívne, čo nám vyhovuje. Môžeme sa teda tešiť na kvalitné a vyrovnané duely,“ znejú slová Petríka pre nitra.sme.sk.

Na finále sa ale tešia aj Bratislavčania. Po rokoch nitrianskej dominancie by červeno-čierni radi opätovne vrátili triumf na bratislavskú pôdu.

„Finále si chceme v prvom rade užiť. Musíme hrať agresívne a nepúšťať súpera do šancí. Treba navyše podať zodpovedný výkon. Rozhodovať budú domáce stretnutia. Ak to všetko dodržíme, môžeme uspieť,“ povedal pred časom pre TOPhbl.sk líder ofenzívy LG Jakub Takáč.

S jeho slovami korešponduje aj vyjadrenie skúseného matadora v obranných radoch LG Mariána Gibu.

„Finále berieme ako odmenu za celú odohranú sezónu a náš predvedený výkon v základnej časti. Po náročných štvrťfinálových a semifinálových dueloch sa chceme pokúsiť o získanie titulu. Objektívne však vnímame silu aktuálneho majstra,“ povedal Giba pre nitra.sme.sk.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (4 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.