Gajary sú poslednou previerkou reprezentácií, Slováci, Česi i Švajčiari chcú preveriť svoju elitu


By Ján Ivančík - Posted on 19 február 2015

Do Gajar sa tešia Slováci, Česi i Švajčiari. Všetci prichádzajú s nemalými očakávaniami. O tom, čo jednotlivé reprezentácie od víkendových súbojov očakávajú sa dozviete z nasledujúceho článku. Netreba ale zabúdať ani na súboje v kategórii Masters.

Príprava na blížiaci sa svetový šampionát vo Švajčiarsku vrcholí. Berú ju veľmi vážne nie len slovenskí reprezentanti ale aj hráči Česka a Švajčiarska. Presná táto trojka sa totiž opäť stretne v Gajaroch, aby vyskúšala svoju elitu a prípadne dala príležitosť ukázať sa posledným adeptom na reprezentačný dres. Slováci chcú tentoraz dopadnúť lepšie ako naposledy v Plzni.

"Obaja súperi budú veľmi nepríjemní. Bez pochýb nás nečaká nič jednoduché," povedal pre TOPhbl.sk reprezentačný útočník Lukáš Maděra a pokračoval: "Česi prídu prakticky v plnej zostave, Švajčiari budú povzbudení po poslednom víťazstve nad Slovenskom z Plzne. Čiže je jasné, že to bude extrémne náročný víkend. Na druhej strane hráme doma, čo nás určite poženie vpred."

A aký je osobný cieľ útočníka Pruského pred reprezentačným sústredením a štyrmi súbojmi? "Mojim cieľom je vždy hrať čo najlepšie a pomôcť mužstvu k dobrým výsledkom. O to sa budem snažiť aj tentoraz," dodáva Maděra, ktorý v Plzni na súpiske nefiguroval, nakoľko bol dlhodo zranený.

Veľké očakávania sú ale aj vo Švajčiarsku. Hostiteľská krajina robí jasné kroky smerom k svetovej elite. Naposledy doházali Helvéti zdolať Slovensko a túto výhru sa neboja označovať za historickú.

"V Plzni sme tvrdo platili za svoje chyby. Sú to malé veci, ktoré na tejto úrovni robia rozdiely. Musíme sa z nich poučiť a pokyny trénera dôsledne dodržiavať. Potom budeme napredovať a aj na domácich majstrovstvách sveta v Zugu sa môžeme dobre umiestniť," povedal pre streethockeyfans.zliga.de brankár švajčiarskeho výberu Sven Hofman.

Ako už bolo zmienené, Česi cestujú do Gajar naozaj v plnej zbroji. Chýbať im bude jedine tréner Drahomír Kadlec, ktorý sa ešte stále zdravotne zotavuje.

"Je to posledná príprava pred majstrovstvami sveta. Preto sme chceli mať najsilnejšie možné zloženie, ale dať aj šancu tým, ktorí sa o miestenku môžu pobiť. Už dlhšiu dobu ideme podľa stanoveného plánu, takže je jedno, či tam budem ja sám, alebo budeme s Drahošom na lavičke obaja," cituje slová Rostislava Kurfürsta hokejbal.cz.

Okrem prípravy seniorov a ich sústredenia sa ale cez víkend odohrajú aj dve stretnutia v kategórii Masters. Zatiaľ čo Česko bude reprezentovať jeden výber, za Slovensko sa predstavia aj Old Boys, aj výber Slovenska.

"Čechov už chceme konečne poraziť. Doteraz sme s nimi hrali trikrát a nevyšlo nám to ani na majstrovstvách sveta v Plzni, ani v Nitre, kde sme o víťazstvo prišli v posledných piatich minútach. Naša motivácia vylepšiť túto bilanciu je teda vysoká," povedal pre TOPhbl.sk zástupca Old Boys Peter Hránek a dodal: "Očakávame vyrovnaný zápas, podľa posledných informácií Česi prídu vo veľmi silnej zostave a vzhľadom k tomu, že neboli na minuloročných Majstrovstvách sveta v Tampa Bay, kde sme my skončili na štvrtom mieste, tak sa budú chcieť na Slovensku zviditeľniť a poraziť nás. My už tento zápas berieme ako skvelú prípravu preverenia svojich schopností a tiež ako štart do sezóny. V tomto roku nás čakajú dve veľké podujatia v kategórii masters a samozrejmek chceme uspieť. Budú to: - Majstrovstvá Slovenská v júni v Devínskej Novej Vsi a Mezinárodní turnaj veteránů a hokejbalových legend Európsky pohár Masters, ktorý sa v auguste uskutoční v Kladne. Tento zápas bude výbornou previerkou pre nás, ale hlavne pre nových chalanov, ktorých zapracovávame do mužstva. Všetky naše kroky ale smerujeme k tomu, aby sme z budúcoročných majstrovstiev sveta, ktoré budú v Kanade, odišli konečne s medajlou. Z posledných dvoch totiž máme iba nepopulárne štvrté miesta."

Old Boys sa za posledné roky ale posunuli smerom vpred aj v marketingu. "Založili sme občianske združenie a aktívne sa snažíme pritiahnuť firmy i sponzorov pre náš šport. Touto cestou by som rád poďakoval Bratislavskému samosprávnemu kraju, ktorý podporil túto našu skvelú akciu," dodal Hránek.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.