Góly potešili aj otca, prehry ale len tak neprehryzne


By Ján Ivančík - Posted on 17 december 2014

Málo striel a nepremenené šance. To rozhodlo o neúspechoch v Plzni, vraví pre TOPhbl.sk Roman Bujdák.

Slovenská reprezentácia si šla do Plzne po viac ako jedno víťazstvo. Na tom sa zhodli všetci reprezentanti. Turnaj troch krajín v Česku teda nedopadol podľa našich predstáv, hoci jeho otvorenie bolo veľkolepé.

Víťazstvo 7:0 nad Švajčiarskom veštilo pekný víkend, napokon to však bol jediný triumf. Prišla prehra s Českom, v nedeľu boli dokonca nad naše sily aj Švajčiari a ani odveta proti Čechom nevyšla. S bilanciou 16:13 a skalpom jedného súpera tak odchádzali Slováci domov sklamaní.

Po takomto turnaji má človek zmiešané pocity. Tri prehry asi len tak neprehryznem. Výkony neboli zlé, ale kondične sme odpadli. Potom sa dá ťažko sústrediť na herné situácie,“ povedal pre TOPhbl.sk nitriansky obranca Roman Bujdák, ktorého do reprezentačného dresu vyniesli ešte výkony v Považskej Bystrici.

Čo môže po takomto turnaji mrzieť viac? Prehra so Švajčiarskom, ktorá sa javí ako jasné podcenenie súpera, alebo navrátená nemohúcnosť poraziť český výber?

„Obe prehry mrzia. Ja som typ hráča, ktorý chce vyhrávať stále,“ vraví Bujdák, podľa ktorého na takejto úrovni nemôže byť o podcenení ani reč: „To v žiadnom prípade. Každý, kto si oblečie reprezentačný dres zo seba vydá maximum. Možno nám ale dochádzali sily,“ hľadá príčinu nečakaného neúspechu.

Málo striel

V súbojoch s Českom sa to prejavilo najviac, avšak ani v druhom boji so Švajčiarmi to nebolo ono. Roman Bujdák vraví, že problémom bola efektivita. To aj napriek šestnástim gólom v štyroch zápasoch.

„Nepremieňali sme šance. Obrancovia vysielali na bránku málo striel. To treba nabudúce zlepšiť,“ hovorí jeden z popredných ligových obrancov, ktorý v tomto ročníku nazbieral už šesť bodov.

Jozef Ďuris pri reprezentácii zatiaľ zbiera najmä pochvaly a cenné víťazstvá. Teraz sa mu ale ukázala aj obrátená strana mince.

„Nebol s našim prejavom vôbec spokojný. Vyčítal nám nepremieňanie šancí a veľa vylúčení,“ pridal informáciu z kabíny Roman Bujdák.

V reprezentácii vládne pohoda

Napriek všetkému sa hráči do národného výberu tešia. Dobrý kolektív je napokon vždy základom každého úspechu a v ten dúfame aj na blížiacich sa majstrovstvách sveta. Veď iba pre ne sa trénuje už odteraz.

„Poznáme sa z ligy. Partia bola dobrá. Každý z nás sa dokáže prispôsobiť spoluhráčom. Či už na ploche, alebo mimo nej. To je výborné,“ pochvaľuje si Bujdák.

Ten môže byť spokojný aj s osobnými výkonmi. Do kolonky reprezentačných bodov si pridal hneď dva góly. Oba vsietil proti Švajčiarsku. Doma ho vraj čakala pochvala.

„Hej, doma ma pochválili. Otec sa potešil,“ pousmial sa 30-ročný, dobre stavaný obranca.
V lige mrzia tri zápasy

Nitra na čele

Bujdák má za sebou vydarenú jeseň. V Nitre sú zvyknutí iba na najvyššie priečky a na tej majster aj zimuje. Ušli mu iba tri stretnutia a to je dôvod, prečo mu na chrbát stále dýcha LG Bratislava.

„Môžeme byť spokojní, ale mrzia nás prehraté zápasy. Inak bola jeseň v poriadku,“ nemá sa na čo sťažovať obranca majstrovského kádra.

So štyrmi gólmi a dvomi asistenciami je produktívnym bekom svojho tímu. To mu vynieslo aj reprezentačnú pozvánku.

„Osobné výkony ma nezaujímajú. Vždy je prvoradý tímový duch. Musím ale uznať, že reprezentačná nominácia ma veľmi potešila,“ dodal na záver Roman Bujdák.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (3 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.