Fedič: Zvláštne, no keď nás je menej ide to lepšie


By Ján Ivančík - Posted on 09 marec 2010

"Podľa mňa môže byť najschodnejšia cesta do finále práve Al Pan. Hrajú podobne útočným štýlom ako my a pre divákov by to mohli byť atraktívne zápasy," povedal pre fhbl.sk líder desaťnásobného majstra Marek Fedič.

Hráči Univerzálu sú v Košiciach už takmer legendami. Desať titulov na svojom konte nemá nik. Posledné výkony však ašpiranta na titul neprezentujú v najlepšom svetle. Univerzál zaváhal proti Technicu a s Michalovcami remizoval 7:7. Na čele tabuľky teda došlo k zmene a novým lídrom je Technic. Prinášame vám rozhovor s kapitánom Univerzálu Košice Marekom Fedičom.

Posledné zápasy vám zrejme nevyšli podľa predstáv. O body vás obral Technic aj AL PAN. To sa v konečnom zúčtovaní nemusí vyplatiť.

"Žiaľ, je to tak. Po úspešnej prvej časti ligy nám posledné dueli skutočne nevyšli. S Technikom sme čakali tvrdý boj a to sa aj potvrdilo. Hrajú veľmi dobre v obrane a následne vyrážajú do rýchlych protiútokov. Veľmi ťažko sa proti ich obrane presadzuje, o čom svedčí aj najmenší počet gólov, ktoré inkasovali. V prvej tretine sme nepremenili množstvo šancí a museli sme za to pykať. To prišlo v druhom dejstve, keď sme inkasovali gól v oslabení. Vtedy sme znervózneli Z toho vyplynuli časté vylúčenia, ktoré nás obrali o množstvo dôležitých síl. Dostali sme gól v oslabení a následne ďalší v hre troch proti trom. Snažili sme sa prejsť do útoku, zatlačiť súpera, no inkasovali sme z protiútoku. V tretej tretine sme všetky sily vrhli do útoku. Výsledkom bolo zníženie na rozdiel dvoch gólov. Chýbali nám sily na väčší zvrat a posledný gól sme dostali do opustenej brány."

Kde bola chyba proti AL PAN-u?

"Proti posilneným Michalovciam sme nastúpili od začiatku iba piati a brankár. Jeden hráč dostal dištanc, druhý meškal a tretí bol chorý. Na našej hre to však nebolo vôbec vidieť. Počas prvej tretiny nám prišla ešte jedna posila, ale aj tak sme boli iba šiesti na kompletný AL PAN. Zápas mal vyššiu úroveň ako predošlý proti Technikom. Obe mužstvá hrajú útočne a na to sa pozerá lepšie. Zápas sme rozhohrali veľmi dobre, stále sme vyhrávali o gól a súper musel náš náskok doťahovať. Až do stavu 5:3 bola hra v našich rukách. Potom však nadišli za minútu dve chyby a súper nás potrestal. Odvtedy sme doťahovali súperov náskok až do stavu 7:7 my. Remízu hodnotím za daných okolností ako úspech. Aj napriek tomu sa nemôžem ubrániť dojmu, že keď sme piati alebo šiesti, hráme lepšie ako v plnom zložení. V tomto zápase chcem vyzdvihnúť výkon brankárov. Predviedli skvelé výkony. Najmä náš Tomás nás od druhej polovice stretnutia držal nad vodou."

Momentálne ste v tabuľke druhí. Zrejme ešte nenadišiel čas na paniku... 

"S druhým miestom sme zatiaľ spokojní. Na vedúci Technik strácame iba bod, pričom máme zápas k dobru. Ako sme my zakopli v prvej časti so Screamers, môže sa to im stať s niekym iným. V tomto ročníku je v lige päť, šesť vyrovnaných mužstiev a prehrať môžete s hocikým."

Pravdepodobne aj v tomto ročníku si chcete ísť po titul...

"Samozrejme, že by sme chceli získať ďalší titul. Ale to bude tento rok ešte ťažšie. Ako som spomenul je to mimoriadne náročné a čoraz viac vyrovnané. Sila hornej časti tabuľky výrazne narástla a my sme v neposlednom rade opäť o rok starší."

Asi to bude chcieť aj zlepšenie formy pred play-off...

"Z minuloročného kádra nám odišla naša najväčšia hviezda Marek Margelský a namiesto neho síce prišli traja talentovaní mladíci Lukáš Blaško, Roman Račko a Pavol Dugaš, no tým chýbajú potrebné skúsenosti z ťažkých duelov v play-off. Necháme sa teda prekvapiť ako to tento raz dopadne. Verím, že sme si v závere základnej časti vybrali svoje hluché obdobie a vo vyraďovacej časti to bude opäť starý dobrý Univerzál."

Väčšinou mužstvá nechcú kalkulovať, no koho by ste si vybrali pred play-off vy?

"Do konca základnej častí nám ešte nejaké to kolo zostáva. Predpokladám, že  pár prekvapení ešte pribudne, takže nám je ešte veľmi ťažké vyberať si mužstvo do play-off. Podľa papierových predpokladov by cez štvrťfinále mal prejsť Technik, United, Michalovce a my. Potom to bude už iba o momentálnej forme jednotlivých mužstiev. Keď chceme byť majstri, musíme poraziť každého. Aj keď podľa mňa môže byť najschodnejšia cesta do finále práve Al Pan. Hrajú podobne útočným štýlom ako my a pre divákov by to mohli byť atraktívne zápasy."

Tento raz je to v Košiciach skutočne vzácne vyrovnané. Prvá štvorka ponúka zaujímavé zápasy...

"Áno, tento rok je to v prvej štvorke našľapané, aj keď to možno podľa tabuľky tak nevyzerá. To je spôsobené tým, že Michalovce a United stratili v prvej časti ligy body so slabšími súpermi kvôli neúčasti viacerých hráčov. Na play-off však všetci čakáme ich plnú palebnú silu a kompletné tri formácie."

 

FOTO: Ing. Ondrej Turis

 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.6 (5 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 7 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.