Extraliga U19: Spišiaci v druhom dejstve zlomili odpor Čadce a stali sa majstrami

By TOPhbl.sk - Posted on 29 apríl 2017

Finále extraligy U19 ponúklo ďalšie napínavé stretnutie.

Spišiaci si na krk zavesili majstrovské medaily za triumf v extralige U19. V rozhodujúcom, treťom, finálovom boji zdolali rovesníkov  Čadce presvedčivo 4:1.

Po prvom dejstve bol stav stretnutia bezgólový a vyzeralo to na ďalšiu veľkú drámu. V druhej tretine už ale Belá zlomila odpor rivala dvomi ranami Reľovského. Prvá z nich pritom prišla až v 23. min, a to z presilovej hry. V záverečnej tretine pridali domáci ešte dva zásahy z hokejky Chromiaka, na ktoré hostia kontrovali iba presným zásahom Turiana.

Z majstrovského titulu sa tak tešia východniari, ktorí si umne ustrážili svoje vedenie.

Finále extraliga U19 - sobota 29.4.2017:

Spišská Belá U19 4:1 (0:0,2:0,2:1) Hbk Čadca U19

Góly: 23. Reľovský (Chromiak, Svitana), 29. Reľovský, 32. a 41. Chromiak - 38. Turian (Gabčo)

Domáci: Kirol (Zadžora) - Reľovský, Pitoňák, Chromiak, Cepišák, Pajer, Miklas, Janáček, Pisarčík, Hošala, Hohol, Džadoň, Svitana, Brixi, Kantorek, Romaňák, Krempaský, Alexovič

Hostia: Kupka - Špilák, Gabčo, Kučák, Koričár, Denko, Turian, Bajánek, Šupej, Macek, Pjatak, Šarišský, Šurina, Kulla, Čík, Krč

Rozhodovali: Šimbera - Hanečák Vylúčenia: 6:6 + Parej 5 min a Kantorek 10 OT