Výsledky stretnutí 22.kola extraligy U19.

HBK Kométa VRÚTKY : HBK Nitrianski Ryttieri NITRA 1 : 4 (1:0,0:2,0:2)
1:1 18:49 Pelikán (Ščasný,Cebo) - PP
1:2 20:26 Cebo (Matúš) - PP
1:3 34:40 Ščasný (Dobrotka) - EQ
1:4 39:55 Hornáček (Dobrotka) - EQ

Vylúčenia: 4:7. navyše: Bolibruch(Vrútky) - nešportové správanie, MUSIAL(Nitra) TH - hrubé nešportové správanie

ZOSTAVY:
Vrútky: Bolibruch - Sahul, Kompaník, Čavajda J, Ruman, Muzika, Matuščin, ,Frolo, Frkan, Nažári, Matuška, Hanzel, Rekem, Karvay, Honko
Nitra:Dubnický, Paul - Veľký, Matúš, Dobrotka, Belovič, Krivošík, Kišev, Lenner, Pelikán, Cebo, Musial, Myjavec, Ščasný, Miklík, Vaško, Hornáček, Faško

Zápas začal opatrne nikto nechcel spravit chybu. V 7. minúte hrali domaci 5 minútovú presilovku za nešportove správnie sa hosťujúceho Musiala. Dostali hostí pod tlak a po dorážke pred bránkou sa ujali vedenia. Potom so štastím a aj vďaka výbornému Dubnickému v nitrianskej bránke Nitra už neinkasovala. V druhej tretine sa často vylučovalo, čo využili hostia keď sa gólmi Pelikána a Ceba ujali vedenia. V tretej tretine sa prejavila fyzickejsia vyspelosť "rytierov", ešte sa dvakrát strelecky presadili a gólmi Ščasného a Hornačka pečatili vysledok.

Martin Podlucký (tréner Nitra): "Zápas sme nezačali dobre, zase sme horeli na našej nedisicúplinovanosti a hlúposti. Domáci pekne využili preislovku, ale brankár nás podržal. My sme využili naše presilovky, na konci si mylsím, že sme mali asi viacej síl, a preto sme vyhrali. Domáci neboli v plnej sile, ale zápas nebol vôbec jednoduchý, Ďakujem našim hráčom za nasadenie a hru so srdcom."

JK Medokýš Martin „B“ – DT Žirafa Považská Bystrica 2: 4 (1:0,0:2,1:2)
Góly: Zagrapan, Bobek – Hronec 2, Brniak, Martančík