Extraliga: Martin si po tvrdom boji odviezol zo Žiliny body

By fhbl.sk - Posted on 20 marec 2010

Prinášame Vám výsledkový sumár dvadsiateho kola najvyššej ligy. V ňom sa zrodila jednoznačná výhra Ružinova i dráma v Žiline. HBK 87 Fany sport Skalica - DT Žirafa Pov. Bystrica 4:1 (3:1, 1:0, 0:0)

Výsledky sobotňajších stretnutí 20. kola a dohrávky 14. kola slovenskej hokejbalovej extraligy 2009/2010:

Stretnutie medzi Ružinovom a ŠK 32 malo jednoznačný ráz. Domáci o svojej dominancií nenechali ani chvíľu pochybností. Už po prvej tretine bolo viac-menej jasné kto je na ihrisku kráľom. Štvorgólovou spŕškou sa predviedol Danko.

Reebok Hockey Ružinov - ŠK Profis 32 Bratislava 10:1 (4:1, 4:0, 2:0)
Góly: Danko 4, Rímsky 2, Polák, Pápež, Kovalík, Behúl - Hambálek

Skalica odohrala na domácom ihrisku skvelý zápas. Po prvom dejstve si vytvorila dvojgólové vedenie, ktoré sa Považanom už nepodarilo dohnať.

HBK 87 Fany sport Skalica - DT Žirafa Pov. Bystrica 4:1 (3:1, 1:0, 0:0)
Góly: Martinusík, Daniel, Krajsa, Kosík - Repáč

V Žiline sa bojovalo o každý centimeter ihriska. Domácim po jednogólovom manku z prvého dejstva vyšla druhá tretina priam famózne. Vyhrali ju 4:1 a možno aj zaspali na vavrínoch. Martinčania to využili vo svoj prospech a duel dotiahli až do samostatných nájazdov. V nich boli napokon úspešnejší po koncovke Hrivnáka.

HBC Žirafa Žilina - ŠKB Izoglobal Martin 4:5 po sam. nájazdoch (0:1, 4:1, 0:2 - 0:0, 0:1)
Góly: Beniač, Koštek, Mokoš, Slovák - Fedor, Chlebec, Michnáč, Silvester, rozh. nájazd. Hrivnák

Viac stretnutí sa v sobotu neodohralo. Doprastav mal podľa plánu dovolenku. Zvolenčania sa na svoj zápas nedostavili. Vrútky už v predohrávke porazili Kežmarok.

ŠK 98 Pruské - N-Sport Zvolen - nehralo sa, hostia sa na stretnutie nedostavili

HBK Kometa Vrútky - MŠK Kežmarok 5:3 predohrané

LG Doprastav Bratislava mal voľno

Dohrávka 14. kola:

V sobotu bola na pláne aj dohrávka stretnutia Kežmaok - Doprastav Bratislava. V nej si na domácej pôde vybojovali body domáci. Po bezgólovej tretine sa dostavila aj vyrovnaná druhá. Ani záver nenechal divákov na pochybách o vyrovnanom priebehu. MŠK napokon vyhral 4:2

MŠK Kežmarok - LG Doprastav Bratislava 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)

Góly: Šlachtič 2, Majer, Jakubčo - Kanich 2