Extraliga: Martin presvedčivo zdolal konkurenta z Vrútok

By Ján Ivančík - Posted on 07 marec 2010

Medzi lákadlá osemnásteho kola našej najvyššej hokejbalovej súťaže bez pochýb patril duel medzi Martinom a Vrútkami. Výsledky sobotňajších zápasov 18.kola extraligy mužov: Pruské - LG Doprastav Bratislava 3:1 (0:1,1:0,2:0)

V nedeľu sa hrali aj dohrávky 15.kola, v nich Žilina potrápila Doprastav: Ružinov - Kežmarok 0:4 (0:2,0:2, 0:0)

V nedeľu 7.3 2010 boli na programe dve dohrávky 15.kola extraligy mužov. V nich sa stretol Ružinov s Kežmarkom a Doprastav Bratislava so Žilinou.

Dohrávky 15.kola – 7.3.2010

V dohrávke 15. kola našej najvyššej ligy sa stretli hokejbalisti Ružinova s Kežmarkom. V jednom víkende si tak Kežmarčania zmerali sily s až dvomi klubmi z hlavného mesta. Zatiaľ čo v sobotu sa prezentovali jednoznačnou výhrou, na tabuľkového suseda už boli prikrátki. Po dvoch tretinách bolo o víťazovi rozhodnuté.

Reebok Hockey Ružinov – MŠK Kežmarok      0: 4      (0:2,0:2,0:0)

Góly: K.Jankura 2, L.Svitana, Jasovský

Až Sedláčekov nájazd napokon rozhodol v prospech Doprastavu Bratislava a jeho výhre nad Žilinou. Jeden z ašpirantov na titul sa až neočakávane trápil s ôsmou Žilinou. Žirafa tak okradla favorita o body a opäť raz ukázala svoje kvality.

LG TPS Doprastav BA – HBC Žirafa Žilina   3: 2sn  (1:1,1:0,0:1-1:0)

Góly: Ondrušek, Kanich, rozh. nájazd Sedláček – Lacko 2

Slovenská extraliga v osemnástom kole lákala skutočnými šlágrami. Okrem iného si to medzi sebou rozdali hráči Martina a Vrútok, no o nič menej zaujímavý nebol ani duel Pruského s Bratislavou. Vedúca štvorka sa tak medzi sebou bila o mimoriadne dôležité body pred play-off.

Výsledky 18.kola slovenskej extraligy mužov:

Súboj šiesteho s desiatym mal síce jednoznačného favorita, no Bratislava nedala východniarom nič zadarmo. Najväčší problém domácich bola napokon nedôrazná koncovka. Diváci videli v každej tretine iba jeden gól. Všetky tri však vsietil Kežmarok.

ŠK Profis 32 Bratislava – MŠK Kežmarok              0: 3  (0:1,0:1,0:1)

Góly: Majer 2, K.Jankura

Ružinov nastupoval do zápasu so Zvolenom ako jednoznačný líder stretnutia. Napriek tomu sa očakávania nepotvrdili. Posledný tím ligovej tabuľky trápil svojho súpera až do samého záveru. Najmä gólovo vyrovnaná tretina sľubovala nečakaný výsledok.

Reebok Hockey Ružinov – N-Sport Zvolen           3: 1  (1:1,1:0,1:0)

Góly: Polák, Bobek, Zelenák - Turan

V jednom z dvoch najväčších šlágrov kola sa stretlo Pruské s Doprastavom Bratislava. Súboj mužstiev z popredných priečok mimoriadne lákal pozornosť. Doprastav sa v prvej tretine ujal vedenia, no o svoj tesný náskok prišiel už v druhom dejstve. Zo strany Bratislavčanov to bolo gólovo všetko. Záver patril domácim, ktorý si vybojovali plný bodový zisk.

ŠK 98 Pruské – LG TPS Doprastav Bratislava       3: 1  (0:1,1:0,2:0)

Góly: Bielik 2, Chotár – Kanich

V prebiehajúcej sezóne až nečakane úspešné Vrútky sa už prvou tretinou pripravili v súboji s Martinom o všetky body. Hostia nebrali nič na ľahkú váhu a takisto nenechali nič ani na náhodu. Prvou tretinou rozhodli celé stretnutie, keď do siete domácich poslali tri presné zásahy. Dva góly si pripísal Michnáč, po jednom Slaninák a Kollár.

HBK Kometa Vrútky – ŠKB Izoglobal Martin         1: 4  (0:3,1:0,0:1)

Góly: Šibík – Michnáč 2, Slaninák, Kollár

V súboji tabuľkových susedov ide vždy o dôležité body. Inak to nebolo ani v boji Žiliny so Skalicou. Trojgólový uragán hostí však zmaril nádeje Žilinčanov na dobrý výsledok. Záverečná tretina už priniesla iba vyrovnaný gólový sumár.

HBC Žirafa Žilina – HBK 87 Skalica                           2: 4  (1:0,0:3,1:1)

Góly: Koštek, Lajčiak – Válek, Sedláček, Jablonický, Galbavý