Extraliga do šestnásť rokov očami trénerov tímov


By Ján Ivančík - Posted on 02 apríl 2011

V spolupráci s Františkom Cíbikom vám prinášame vyjadrenia trénerov extraligostov do 16 rokov po skončení sezóny a fotogalériu.

Partizánske triumfovalo medzi šestnásťročnými

Extraligový ročník pre hráčov do šestnásť rokov sa skončil. Ukončil ho piaty turnaj v Čadci. V spolupráci s Františkom Cíbikom vám prinášame vyjadrenia trénerov extraligových výberov:

Miroslav Daubner (tréner Kométa Vrútky): "S umiestneným nie sme spokojní, ale to je naša vina. Zranenia hráčov, nemožnosť použiť všetkých hráčov to znamená, že s umiestneným nie sme spokojní. Liga ako taká mala veľmi peknú úroveň, na rozdiel od minulých ročníkov sa tu vytvorila štvorica ťažko vyrovnaných súperov, ktorý sa vlastne pobili o medaile a nám sa do tej silnej štvorky preniknúť vlastnými chybami a vlastnými problémami, ale liga ako taká v pohode."

Richard Katona (tréner Profis Sharks Bratislava): "Myslím, že sme skončili na 5. mieste a s tým spokojní nemôžeme byť. To je nejaké zrkadlo našich kvalít a na viac sme asi nemali. Čo sa týka úrovne extraligy tu by som to zhodnotil tiež na dve časti. Problém sú rozhodcovia. SHbÚ si robí z U16 pokusného králika na rozhodcoch. Posiela sem rozhodcov, ktorý sa tu majú naučiť pískať a na to doplácajú mužstvá, pretože dotyčný nepoznajú pravidlá. Keď mám hodnotiť úroveň extraligy, ako takej si myslím, že je to dobrá vec, ale mi už ďalší rok pokračovať nebudeme. Je to dobré pre výchovu mládeže, ale Bohu žiaľ v Bratislave nie je preto pochopenie aspoň čo sa týka nášho klubu, takže končíme."

Dušan Juríček (tréner Partizánske): "S extraligou som tento rok spokojný na to, že sme ju hrali druhý rok, V minulom ročníku sme skončili tretí, tento rok sme ju išli vyhrať, čo sme aj splnili. Môžem povedať, že sme mali aj trochu šťastia pri vylosovaní, ale to patrí k športu. Čo sa týka môjho družstva sú to prevažne chlapci ročník 95, ktorý tento rok končia, takže na budúci rok U16 zrejme ani nepostavíme. Budeme sa sústrediť na 14-ročných. Prvú polovicu súťaže hrali chlapci, ktorý hrajú len hokejbal a úroveň bola v celku slušná. Teraz v záverečnej fáze bolo vidieť, že sa pridali hráči, ktorí hrajú hokej, takže kvalita mužstiev stúpla. Ja som s týmto ročníkom spokojný."

Ladislav Kalasz (tréner Worms Kežmarok): "Čo sa týka tohto ročnej extraligy U16 je obsadená silnejšie ako v minulom a je aj viac družstiev. Chlapci mali možnosť zahrať si viac zápasov ako v minulom ročníku. Čo sa týka konkurencie bolo to podľa mňa veľmi vyrovnané aspoň v prvej päťke. Čo sa týka účinkovania nášho mužstva, tak bolo dosť striedavých výkonov a tu by som chcel poukázať na prvý turnaj v Kežmarku kde nás poškodil rozhodca, ktorý predčasne ukončil zápas, v ktorom sme s Čadcou vyhrávali 3:2. Disciplinárna komisia rozhodla o opakovaní zápasu, ktorý sa dohrával na ďalšom turnaji v Pruskom večer pri slabom umelom osvetlení a brankári slabšie videli, takže to bol taký vabank – oslnení brankári, hralo sa ťažšie a tento zápas sme nešťastne prehrali. Tu sa vraciam, že keby sa tento zápas nebol opakoval mohlo to byť inak v rámci konečného umiestnenia Kežmarku. Bol by som rád keby sa takéto veci neopakovali v rámci pochybenia rozhodcov. Čo sa týka celkového hodnotenia nášho mužstva, ak vyhráme v poslednom zápase tak skončíme tretí a to je pokles oproti minulému roku, v ktorom sme skončili druhý. I napriek tomu budem spokojný, pretože tento rok je súťaž kvalitnejšia a vyrovnanejšia."

Jiří Chovančík (tréner HBK Čadca): "Myslím, že U16 má zmysel a turnajový spôsob a systém, ktorý prebieha je dobrý. Úroveň bola vysoká a do posledného kola nebolo isté kto bude víťaz, druhý či tretí. Tým pádom to svoj zmysel splnilo a hráči mali do poslednej chvíle o čo hrať. Jednoznačne sa prejavila úloha favoritov, klubov a CVČ, ktorý sú zameraný na hokejbal a ukazujú svoju snahu, to znamená Partizánske, Kežmarok, Bratislava a Čadca, ktorý udávali tón v tomto roku a boli ozdobou každého turnaja. Niektoré zápasy boli na vynikajúcej úrovni. Verím, že do budúcna mužstvá budú pokračovať a pribudnú aj ďalší tak, aby boli párne počty zápasov. Z mojej strany musím vysloviť spokojnosť s organizáciou, s nasadením mužstiev i s naším mužstvom, pretože sme vybojovali historicky prvú striebornú medailu. Pre nás je to veľký úspech a zaväzuje nás do budúcna pokračovať v spolupráci s miestnymi klubmi a zapracovávať jednotlivých hráčov a použiť ich v extralige. Tu máme veľký potenciál, pretože veľká väčšina potom odchádza do U19 a prakticky polovička už hrala v tejto vekovej kategórii a mohla využiť svoje skúsenosti. My ako juniorka máme na čom stavať a je na nás, aby sme zohnali nejaké financie a postavili mužstvo aj v budúcom ročníku."

Šavol Peter (tréner Medokýš Martin):  "Čo sa týka tejto sezóny tak z nášho pohľadu nebola moc úspešná, pretože chalani mali minimálny záujem o hokejbal a museli sme mužstvo dopĺňať z kategórie U14. Inak za celý rok sme nepostavili ani jedného hokejistu a aj preto sme spokojný, že sme dokázali aj s mužstvami plné hokejistov držať krok a prehrávali sme len tesne. Čo sa týka súťaže, ťažko mi je ju hodnotiť, pretože súťaž ovplyvňovali hokejisti a keď ich bolo viac aj úroveň išla hore a naopak. Čo sa týka účinkovania nášho mužstva zodpovedá jeho postaveniu. Skončili sme predposledný – 6, ale keby sme mali 3-4 hokejistov možno by sme hrali o medaile presne tak ako prvé tri – štyri mužstvá."

František Cíbik (ŠK 98 Pruské): "My sme extraligu U16 brali ako prípravu chlapcov v kategórii U14 doplnenú 4-5 staršími a tomu zodpovedá aj naše postavenie. Iba ťažko sme sa mohli vyrovnať popredným mužstvám, pretože fyzický rozdiel bol dosť veľký, ale i napriek tomu niektoré zápasy z našej strany naznačili určitú perspektívu do budúcna. Tá sa môže prejaviť už na budúci rok, takže s naším účinkovaním sme spokojní. Úroveň tohtoročnej extraligy bola väčšia ako v minulosti a my sa môžeme tešiť na budúci ročník."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.4 (29 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
15 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.