EURO CUP 2010: Vo finále Hradec verzus Doprastav Bratislava

Tretí deň Euro Cupu 2010 by mal byť už iba o kvalitnom hokejbale. Diváci sa môžu tešiť na česko-slovensko-fínske súboje.

HbK Intevo Karviná 2:3 (1:2,1:1,0:0) Reebok Hockey Ružinov

Góly: 2.Rosúlek, 22.Luka -13.Rímsky, 14.Rímsky, 18.Madera

Brankári: Barát Marek, Vašek Daniel
Hráči: Řehuřek Martin, Blatoň Jan, Rosúlek Jan, Zbořil Tomáš, Luka Vladimír, Kurz Martin, Barnošák Dominik, Kubica Lukáš, Kubica Milan, Liboska Karel, Konečný Martin, Wróbel Tomáš, Vašek Martin, Ondrek Martin, Marosz Daniel, Dittmann Lukáš, Pilch Adam, Pilch Vojtěch, Kartuš Kamil

hostia
Brankári: Petrik Stanislav, Sebestyen František, Somolanyi Viliam
Hráči: Varga Marek, Božík Miroslav, Madera Lukáš, Guran Juraj, Zelenák Peter, Mydla Jakub, Čierny Ivan, Huber Michal, Križan Ján, Rímsky Ján, Behul Miroslav, Polák František, Kochan Ronald, Kovalík Ľubor, Vannay Martin, Bobek Andrej, Cvik Jakub, Račko Roman, Gregorík Marián, Surek Michal, Blahút Pavol, Danko Dušan

Komentár k zápasu

Hneď od úvodných sekúnd dnešného stretnutia sa začalo hrať vo veľkom tempe. Lepšie však na tom boli hokejbalisti z Karvinej, keď už v druhej minúte dokázal Rosúlek streliť úvodný gól. Hráči z Bratislavy pôsobili od začiatku stretnutia trochu ospalším dojmom, možno aj preto, že deň predtým odohrali posledný zápas a dnes začínali. V trinástej minúte unikol pri vlastnom oslabení Ján Rímsky a strelou od modrej čiary prekonal Daniela Vašeka. Tento hráč pridal aj druhý gól. Do druhej časti vstúpili lepšie hráči Bratislavy, ktorí dokázali navýšiť svoj náskok. V 21. minúte fauloval pred vlastnou bránkou František Polák, za čo si vyslúžil dve minúty. Následnú presilovú hru využil Luka – 2:3. Od tej chvíle prešli Bratislavčania do hlbokej defenzívy a začali sa strachovať o výsledok. Hráči Karvinej museli viac otvoriť hru, Somolányi však napriek tomu posunul svoj tím do semifinále.

Povedali po zápase:

Kurz Martin: rozprávali sme sa s Karelom Liboskom: Boli sme lepší, mali sme viac šancí, ale šťastie nestálo pri nás. Mali sme k záveru stretnutia množstvo šancí do prázdnej bránky, ale buď sme prestrelili alebo stroskotali sme na brankárovi.

Kuky Rene: rozprávali sme sa s Jánom Rímskym: Prvá polovica bola z našej strany veľmi slabá, veľa hráčov nehralo to čo mali, ale cez prestávku sme si povedali nejaké veci, ktoré sa prejavili neskôr aj vo výsledku zápasu.

Brankári: Kuusamo Vilehart, Mäki Kimmo
Hráči: Kauvosaari Joni, Fomin Henri, Pietsalo Aki, Joki-Erkkilä Henri, Siikavirta Arto, Rautio Joonas, Pukema Johannes, Kursu Tuomas, Väänänen Ville, Ahola Ville, Vestola Antti, Haltsonen Ville, Ylönen Antti, Rautio Tuomas, Uusimäki Juha-Pekka

Kurz Martin: v zastúpení Vladimír Luka - trojgólový strelec: U nás už nebola taká motivácia ako ráno, keď sme nešťastne prehrali s Ružinovom. Je to úspech ale nie je to také ako keby sme hrali semifinále.

Väänänen Jari: Najväčší problém bol ten, že sme nevedeli zahrať presilovky. Rozhodcovia dnes boli veľmi dobrí, ale včera nie. Moji hráči sú všetci hokejisti, pred týmto turnajom sme absolvovali spolu len 4 tréningy.

16:45  5-8 2
Pelikassit 1:3 (1:1,0:2,0:0) HBC Pento Most