Ešte nenašiel tímového ducha, ale naučil sa prehrávať


By Ján Ivančík - Posted on 15 február 2010

Má potenciál stať sa vedúcou osobnosťou Teamu Coyotes a má na to, aby ho poznala celá FHbL. Bude štartovať aj za výber osemnásťročných v novej NHbL a ak sa naňho usmeje šťastie,  bude ho na hrudi hriať kapitánske "Céčko". Prinášame Vám profilový rozhovor s Jakubom Pelikánom.

Ako takmer každý Nitran začínal svoju púť na školských ihriskách a pouličných naháňačkách za tenisovou loptičkou. K organizovanému hokejbalu ho priviedol bratranec. Šport sa mu natoľko zapáčil, že pri ňom zostal a dnes verí, že môže niečo dosiahnuť.

"K hokejbalu som sa dostal cez môjho bratranca. On tento šport dlhodobo hráva a pritiahol k nemu aj mňa. Nechal som sa nahovoriť, vyskúšal som to a baví ma to dodnes," povedal pre fhbl.sk Jakub Pelikán.

Tri tímy, ani jeden ten pravý

V uplynulej sezóne pôsobil Pelikán v mužstve tretej FHbL GCM. Červeným sa veľmi nedarilo, čoho následkom bol odchod takmer celého mužstva. Potápajúcu sa loď opustil aj kapitán. Namieril si to do prvej ligy. Dnes oblieka dres "kojotov", no je si vedomý, že ani tu nebude bojovať o titul. Vyššie ambície má na svojom druhom pôsobisku. Výber osemnásťročných mladíkov Nitry by chcel v novej lige ukázať, že nehrá zbytočne.

 "Doteraz som hral iba v troch mužstvách," opísal svoje hokejbalové skúsenosti nádejný hokejbalista a pokračoval: "Začínal som v junior lige v drese ZŠ Hôrky. Následne som musel prestúpiť, keďže som už nemal vek na túto súťaž. Upísal som sa teda GCM, kde som sa stal kapitánom. Keďže situácia bola taká ako bola, rozhodol som sa prestúpiť do Teamu Coyotes."

O tom, ktoré pôsobisko mu dalo najviac a kde sa cítil najlepšie sa mu hovorí ťažko. Pelikán totiž nikde necítil tímového ducha. Hľadá ho u "kojotov" a v U18. Prvé mužstvo však tímovosťou známe nie je.

"Zatiaľ sa mi vyslovene dobre nehralo nikde. Nenašiel som totiž súdržný kolektív s tímovým duchom. Dúfam, že v U18 a Coyotes sa to zmení. Skutočne verím, že budeme mať vyššie ciele ako GCM," opísal svoje pocity Pelikán.

Od novej sezóny očakáva veľa

Dve ligy v jednej sezóne. Aj to nasvedčuje tomu, že mladý hráč chce svoje schopnosti znásobiť. V novom ročníku chce pomôcť svojim pôsobiskám k vyšším métam.

"V posledných rokoch som sa naučil najmä prehrávať. Dnes chcem bojovať o vyššie miesta v tauľke," odhodlane sa vyslovil bývalý treťoligový kapitán so silným náprahom. "Dúfam, že sa nám podarí naplniť svoje ciele."

Podľa posledných informácií by sa Pelikán mohol stať kapitánom opäť. Tentokrát by mohol viesť mužstvo osemnásťročných mladíkov.

"Od novej sezóny očakávam veľa. Moje prvé pocity z NHbL sú jednoznačne pozitívne. Chceme ísť čo najvyššie," povedal Pelikán a pokračoval: "Čo sa týka postu kapitána, nič o tom neviem. Určite by to však pre mňa veľa znamenalo. Bolo by to mimoriadne vyznamenanie."

Z tretej do prvej

Hoci skok z poslednej farskej ligy do najvyššej zažili mnohí, pre veľa z nich to bol kvalitatívny šok. Pelikán sa nového pôsobiska nebojí, istý rešpekt však má.

"Zatiaľ neviem ako to bude s FHbL. Je to ešte dosť ďaleko. Som zvedavý na kvalitu prvej ligy," zakončil Jakub Pelikán.

 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.