Do baráže sa prihlásili Nové Zámky a bratislavskí "indiáni"


By joziva - Posted on 16 apríl 2018

V novom extraligovom ročníku neuvidíme medzi seniorskou elitou ani Diakovú, ani Košice. 

Práve vrcholiaci ročník extraligy seniorov bol v mnohom prelomový. Po prvý raz sa v najvyššej slovenskej súťaži predstavil zahraničný účastník, liga sa rozrástla na štrnásť tímov. Nová sezóna však opäť prinesie zoštíhlenie na dvanásť mužstiev, pričom je zrejmé, že niektorých tohtoročných extraligistov už o rok v najvyššej súťaži neuvidíme.

V nedeľu 15. apríla bol totiž posledný deň na podanie prihlášky do extraligovej baráže. Ako informuje oficiálny web SHbÚ, do boja sa nezapojí Diaková, ani Košice. V prípade prvého menovaného tímu sú dôvody najmä ekonomické, Košice sa budú sústrediť na výstavbu ihriska. Oba tímy ale nevylučujú svoj budúci pokus o návrat medzi slovenskú hokejbalovú elitu. Ako už bolo niekoľkokrát, aj počas sezóny, avizované, otáznik visí aj nad účasťou nitrianskych „rytierov“ v budúcoročnej edícii našej najvyššej hokejbalovej súťaže. Do baráže poputuje aj tohtoročný nováčik z Třinca.

Do boja o extraligu sa ale vracajú Novozámčania, ktorí si dali od elity dvojročnú pauzu. Spolu s nimi podali žiadosť o barážovú miestenku aj Bratislava Indians, ktorí sa pokúsia rozšíriť bratislavskú enklávu v extralige na štyri mužstvá.

Systém baráže bude stanovaný najneskôr do 15. mája 2018, pričom hrať sa bude počas prvého júnového víkendu.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3 (3 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 17 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.