Celoslovenské zastúpenie a viaceré novinky. Ste pripravení na turnaj šampiónov?


By TOPhbl.sk - Posted on 18 december 2015

Štvrtý Víkend hokejbalových šampiónov bude v dňoch 30. a 31. janára stáť naozaj za to.

Štvrtý ročník boja o titul kráľa regionálnych líg sľubuje ďalšiu kvalitnú bitku o korunu slovenského šampióna. Víkend hokejbalových šampiónov organizovaný občianskym združením ŠOK (Šport Osveta Kultúra) a TOPhbl.sk pozná desiatku účastníkov.

„Je pre nás veľmi pozitívnym impulzom, že už v polovici decembra môžeme povedať, že zoznam účastníkov turnaja je známy. Navyše, kvalita je tento rok naozaj výnimočná, a to svedčí o zlepšujúcej sa tendencií Víkendu hokejbalových šampiónov, ktorý pri pohľade na mapu zúčastnených možno naozaj vyhodnotiť ako turnaj o kráľa regionálnych líg so zastúpením z celej republiky. V Gajaroch sa totiž stretnú minimálne desiati zástupcovia z aspoň deviatich líg,“ vraví jeden z organizátorov Ján Ivančík, podľa ktorého je možné, že sa štartové pole napokon ešte rozšíri: „Momentálne evidujeme i záujem jedenásteho tímu, ktorý by svojou kvalitou nepochybne prispel k zvýšeniu kvality turnaja. Nakoľko máme pripravený aj model podujatia s dvanástimi účastníkmi, v prípade, ak by prejavil záujem ešte jeden tím, sme pripravení rozšíriť štartovnú listinu na dvanásť celkov. Sme totiž v kontakte s ešte niekoľkými záujemcami a uvidíme, ako sa situácia vyvinie. Budeme robiť všetko pre to, aby bola kvalita turnaja čo najvyššia.“

Bližšie informácie je možné získať mailom na redakcia@tophbl.sk alebo info@sokoz.sk.

Keď už je reč o celoslovenskom zastúpení, na koho sa teda tento rok môžeme cez víkend 30. a 31. januára v Gajaroch tešiť?

Azda najhorúcejším kandidátom na zisk koruny kráľa regionálnych líg je momentálny obhajca a suverénny dominátor ZHbL Farma Petržalka. Tá prichádza opäť s najvyššími ambíciami a jej vyzývatelia sa rozhodne musia mať na pozore.

Tento rok ale dôjde k nevídanej situácii. Do boja totiž zasiahne aj Havana Team Skalica, ktorý titul víťaza Víkendu šampiónov získal hneď v premiérovom ročníku. Havana si v lige vydobyla právo účasti, a teraz sa môže pokúsiť po ročnej pauze navrátiť titul opäť na Záhorie. Snahu o návrat skalickej nadvlády podporí i vicemajster Indiáni Skalica.

Na opačný koniec republiky chcú pohár odniesť hráči Luky Sport Prešov. Prešovčania už vo vitríne majú bronz, ale s ním spokojní neboli. Rozhodne patria medzi favoritov a vyššie spomínané trio budú chcieť pokoriť. Okrem zástupcu prešovskej ligy pricestuje do Gajár ešte jeden tím z východu, ktorým je majster druhej košickej ligy Hbk Zone Code Vranov.

Žiadnym nováčikom nie je ani zástupca Zvolena a rozhodne nemá ani menšie vyhliadky, než je celkový triumf. Bukovinka Zvolen vlani doplatila na užší káder. Tentoraz ale hlási veľkolepý nástup a v Gajaroch chce zamútiť vodu na tých najvyšších priečkach.

Hovoriac o čiernych koňoch, medzi nich rozhodne patrí aj Benalex Team Sharks, čo by majster ligy v Senci. „Žraloci“ majú kvalitou nabitý tím, čo súperom v Senci a Modre preukazujú každý víkend. Teraz prichádzajú bojovať o titul kráľa medzi šampiónmi.

Zástupcu bude mať aj sever Slovenska. Funky Monkeys z Liptovského Mikuláša nechýbajú na popredných turnajoch a ako majster svojej ligy budú chcieť prekvapiť najmä húževnatosťou. Podobne nepríjemným súperom dozaista bude aj uzurpátor prvého miesta vlaňajšej edície prvej žilinskej ligy tím DANDY Group.

Turnajmi a poprednými regionálnymi ligami je ošľahaný aj účastník z Veľkokrtíšskej hokejbalovej ligy ŠK 3M Modrý Kameň. Ten sa nestratil zatiaľ na žiadnom podujatí, ktorého sa zúčastnil a ako jednoznačný majster svojej regionálnej súťaže bude chcieť kvalitu potvrdiť aj na Víkende šampiónov.

Bližšie predstavenie tímov, ako aj rozlosovanie turnaja nájdete v priebehu decembra na TOPhbl.sk.

Silní partneri

Kvalitné podujatie ale nemožno zorganizovať bez podpory silných partnerov. O tom už organizátori Víkendu šampiónov dávno vedia.

„Každý rok sa snažíme turnaj vylepšovať a posúvať kvalitu nahor. Pripomienky na zlepšenie od tímov z minulých ročníkov vždy zhodnocujeme, aby sme ďalší ročník posunuli kvalitu opäť o čosi vyššie. Osvedčilo sa nám oceňovanie najlepších hráčov po každom zápase, v ktorom by sme v spolupráci so SHbÚ chceli pokračovať aj tento rok. Pre víťazov budú pripravené trofeje od tretieho miesta až po prvé, rovnako i medaily a tento rok pribudnú aj diplomy pre všetkých účastníkov. Veľmi dobrý ohlas mali tričká pre víťaza, ktoré nebudú chýbať ani v štvrtom ročníku turnaja. Celé podujatie bude opäť štatisticky kryté tak, že po každom vsietenom góle bude údaj okamžite na TOPhbl.sk Štatistiky tak budú prehľadné, neustále aktualizované a veľmi podrobné. Chýbať nebudú ani priebežne nahadzované fotografie a videá z každého stretnutia. Pracujeme ešte na technickom riešení, vďaka ktorému by boli štatistiky z turnaja premietané priamo v hale, resp. v reštaurácii počas všetkých zápasov,“ informuje Ivančík.

To ale zďaleka nie je všetko. „Vďaka spolupráci so spoločnosťou Kangen bude pre účastníkov zabezpečený pitný režim, o ktorý sa už nebudú musieť starať. Ocenenia pre najlepších hráčov zintenzívnia vecné ceny od partnerov, spoločností Bison Sportswear a Fany Sport. Pripravená je opäť aj súťaž o kráľa nájazdov, ktorej víťaz bude ocenený zaujímavou vecnou cenou. Počas víkendu máme pripravené i milé prekvapenie pre všetkých účastníkov. Tento rok chceme zimný turnaj spestriť ešte jedným nevšedným spôsobom, a to možnosťou prihlásenia jedného účastníka z každého tímu na sobotňajší turnaj v hre na konzole Xbox,“ dopĺňa spoluorganizátor podujatia.

Plagát a video-pozvánka na turnaj sú už vo finálnom procese výroby a čoskoro by mali byť známe aj tie. Okrem hlavného mediálneho partnera vo forme TOPhbl.sk však bude mať turnaj aj ďalších silných mediálnych partnerov.

„Okrem regionálnych médií a pozývania divákov na turnaj prostredníctvom obecných rozhlasov v okolitých obciach bude turnaj promovaný aj na partnerskom webe HOKEJ.sk a aj v Rádiu Šport. Tento rok by sme ale chceli urobiť pre pozvanie divákov ešte niečo navyše. Rokujeme preto s významnou osobnosťou, ktorá by prevzala záštitu nad turnajom a rozhodne by bola veľkým lákadlom na Víkend šampiónov,“ dodáva Ivančík.

Pripravené sú aj ďalšie zaujímavosti a podrobnosti v spolupráci s L2 Hockey Gajary Flames a Arénou 71. O nich sa priebežne dozviete počas decembra a januára na TOPhbl.sk.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
5 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.