Bujdák: Švajčiari doma majú na cenný kov


By Ján Ivančík - Posted on 21 február 2015

"Švajčiarsky hokejbal sa posunul o veľký kus dopredu. Už ich v žiadnom prípade nemôžeme podceňovať," povedal pre TOPhbl.sk Libor Teplický.

Rodí sa na hokejbalovej mape nový hráč, s ktorým treba počítať? Zdá sa, že áno. Časi, keď Slováci vyprevádzali švajčiarsku reprezentáciu s riadnym výpraskom sú zrejme dávnou minulosťou. Po dvoch prehrách za sebou je zrejme čas na zamyslenie.

"Švajčiarsky hokejbal sa posunul o veľký kus dopredu. Už ich v žiadnom prípade nemôžeme podceňovať. Sú veľmi dobre organizovaní a takticky vyspelí. Je vidno, že sa za posledné roky veľa naučili. Najmä takticky sú úplne inde ako kedysi," povedal pre TOPhbl.sk po prehre 1:2 útočník slovenskej reprezentácie Libor Teplický.

Ešte na poslednej reprezentačnej akcii dokázali Slováci vyhrať vysoko 7:0. Následne ale prišla prehra, ktorá bola vôbec prvou. V Gajaroch sa ale ukázalo, že zrejme nešlo iba o náhodu.

"Proti Švajčiarom sa už ťažko presadzuje. Ja by som to zhodnotil tak, že sa dostali medzi svetovú špičku," dodal Teplický.

Doma majú na cenný kov

Podobné pocity má z nového rivala aj Roman Bujdák. Zatiaľ čo na predošlých šampionátoch bol súboj proti Helvétom povinnou jazdou, v Zugu to zrejme bude inak.

"Urobili veľký skok vpred. Či už na klubovej úrovni, kde sa im ale darilo aj v minulosti, ale aj na úrovni reprezentačnej. Už teraz je jasné, že iné to nebude ani na majstrovstvách sveta, kde budú doma ešte silnejší," povedal pre TOPhbl.sk Bujdák, ktorý sa asistenciou podieľal na jedinom góle v sieti Hofmanna.

Podľa slov slovenského reprezentanta je na hre Švajčiarska cítiť rukopis slovenského trénera. "Tréner Kapánek robí svoju robotu výborne. Je očividné, že sa zlepšili."

Je posun až tak markantný, že treba rátať s novým ašpirantom na medailovú pozíciu? "Určite áno," dodal Bujdák.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.