Bratislavu čaká volebný víkend plný kvalitného hokejbalu, Nitrania vycestujú na východniarske dvojkolo


By TOPhbl.sk - Posted on 09 november 2018

Prinášame vám preview pred súbojmi 11. kola extraligy seniorov.

Stretnutie kola: P. Bystrica - Skalica
Čierny kôň: Svidník
Divácky najzaujímavejší zápas: LG Bratislava - Martin
Najvyrovnanejšie stretnutie: LG Bratislava - Martin
Stretnutie, ktoré by mohlo prekvapiť: Jokerit - Vrútky
Najjednoznačnejšie stretnutie: Kežmarok - Třinec
Program extraligových stretnutí - sobota 10.11.2018

10:30

Forma Jokeritu je v aktuálnej sezóne katastrofálna. Po ôsmich kolách sa borí na dne tabuľky, pričom vyhral iba dve stretnutia a na konte tak má šesť bodov. Úradujúci majster je na tom o poznanie lepšie, no zdá sa, že po výprasku v Superpohári sa nenaštartoval ani v ligovom kolotoči. Favoritom sú jednoznačne hostia, ktorí by sa radi vrátili na víťaznú vlnu, ale pozor si musia dať na fakt, že v Bratislave to Jokeritu ide o poznanie lepšie, než vonku (bilancia 2 víťazstvá z troch zápasov). 

Náš tip: 2


15:00

Svidník doma v aktuálnom ročníku ešte nezakopol, no tentoraz ho čaká tvrdý oriešok. Nitrania sa totiž rozbehli všetkým nad očakávania a priebežne dokonca okupujú úplný vrchol tabuľky. Z tabuľkového pohľadu sú hostia jasným favoritom stretnutia. No reálne výkony ovplyvňuje mnoho faktorov a jedným z nich je aj vzdialenosť od domovského štadióna. Zatiaľ čo pri profesionálnych športoch ide najmä o podporu tribún a únavu z cestovania, v hokejbale je vždy veľkou otázkou aj dochádzka. Nuž a pri pohľade na výsledky na ihriskách súperov je to s "rytiermi" o poznanie horšie. Iba jedno víťazstvo zo štyroch stretnutí hovorí rečou, že Svidník má šancu na úspech. Suma sumarum, Nitra má za sebou krásnu šnúru zápasov, v ktorých získala aspoň bod, ale natiahnuť ju nebude jednoduché. Budeme riskovať a vsadíme na jednotku.

Náš tip: 1


13:00

Momentálne dve najväčšie sklamania prebiehajúceho ročníka si to rozdajú medzi sebou. Kežmarku sa absolútne nedarí. Vonku je rovnako nula-bodový ako jeho súper, jediným pozitívnym ukazovateľom sú dve domáce víťazstvá z troch stretnutí. Tento víkend je preto pre MŠK esenciálny. V oboch súbojoch potrebuje body ako soľ a najmä proti Třincu je akékoľvek zaváhanie neprípustné, hoci ide de facto o tabuľkového suseda. Třinec navyše má problém zložiť na ihriskách súperov kvalitnú zostavu a vzdialenosť od najbližšieho súpera tento problém iba zvýrazňuje. Favorit je teda jasný a motivácia v oboch prípadoch tiež. Třinec totiž veľmi dobre vie, ako dopadla vlaňajšia sezóna, v ktorej spočiatku body nezbieral o moc efektívnejšie, než momentálne.

Náš tip: 1


11:00

Tri prehry za sebou spravili šrám na pekne sa rozbiehajúcej pozitívnej reputácii Pruského v aktuálnom ročníku. Napriek tomu je priebežné piate miesto rozhodne úspechom pre mužstvo, ktoré vlani nemalo nárok na play-off. Naopak, Ružinov chce mieriť vyššie. Na to však potrebuje vyrovnanejšie výkony. Takýto duel je ťažké odhadnúť, no predpokladáme, že ani jeden tím sa nebude hrnúť do neuváženého útočenia a bude sa hrať najmä z pozornej obrany.

Náš tip: 1


13:00

Naopak, útočný hokejbal sľubuje boj Považanov so Skalicou. Proti lídrovi z Martina Protef presekol sériu troch porážok, následne si kolo odložil z dôvodu viacerých zranených a chorých hráčov. Proti Skalici to nebudú mať domáci vôbec jednoduché, nakoľko Záhoráci sa javia v optimálnejšej forme, než v úvode ročníka. Kto si dovolí tipnúť tento boj? Štatistiky hovoria, že P. Bystrici sa doma darí a Skalici vonku zas až tak veľmi nie. Uvidíme v sobotu...

Náš tip: X


14:00

Boli časy, a nie je to až tak dávno, keď by sme hovorili o repríze vlaňajšieho finále, či o boji horúcich ašpirantov na titul. Dnes to tak zrejme nie je, no rozhodne nás čaká kvalitný boj. LG sa otriaslo z obdobia bez vlastného ihriska a ihneď naštartovalo sériu štyroch triumfov, ktorá ho odlepila od dna. Martin je presne na opačnom konci tabuľky s výbornou formou. Ako sme teda spomenuli, držte si klobúky, čaká nás to pravé hokejbalové potešenie.

Náš tip: 1
Program - nedeľa 11.11.2018

10:00 - dohrávané stretnutie 2. kola

Po sobotňajšej chuťovke si opäť zaspomíname, a to na časy ešte minulejšie, keď toto derby vedelo vyburcovať vášne v hokejbalovej obci po celom hlavnom meste a zvyšok Slovenska netrpezlivo čakal na výsledok z najväčšieho šlágra roka. Hoci sú bratislavské tímy aj teraz tabuľkovými susedmi, ani zďaleka už ale nie na čele tabuľky. Ktorý z velikánov sa teda odrazí k vyšším pozíciám. Momentálna forma napovedá, že by to s najväčšou pravdepodobnosťou malo byť LG, ktoré našlo stratený apetít.

Náš tip: 1


10:00 - predohrávané stretnutie 21. kola

Spomínali sme, že Třinec je v ťažkej pozícii, ktorú sa pokúsi vylepšiť na východe republiky. Nedeľňajša predohrávka by podľa tabuľkovej reči mala byť jasnou záležitosťou. Svidník je doma, je favorit a je aj skúsenejší. V hokejbale a v športe celkovo však veci často nie sú také jasné, ako to predpovedá štatistika. Avšak vo väčšine prípadov....

Náš tip: 1


11:00 - predohrávané stretnutie 21. kola

Nie, nemáte deja vú. Kežmarok skutočne hral s Nitrou aj v uplynulom týždni a Nitrania predviedli výborný výkon, ktorý ich proti značne oslabenému súperovi katapultoval na priebežne líderskú pozíciu. Teraz budú mať o čosi ťažšiu situáciu a Kežmarčania šancu na reparát. Doma totiž bude MŠK a azda nastúpi aj s väčším počtom hráčov v poli. Ako už raz v tomto preview zaznelo, všetko bude závisieť od toho, s akým mančaftom Nitra vycestuje.

Náš tip: X

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.3 (3 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.