Bratislava privíta vôbec prvý svetový pohár v "malom" hokejbale


By TOPhbl.sk - Posted on 19 júl 2017

Formát ako kedysi "za barákom", technika a rýchlosť na úrovni majstrov sveta. V Bratislave sa chystá World Cup 3 on 3.

Hoci sa všetky významné hokejbalové podujatia už dlhší čas konajú výlučne v hernom formáte 5+1, Svetová hokejbalová federácia (ISBHF) sa rozhodla podporiť aj pôvodný formát, v ktorom kedysi hokejbal ako sídliskový šport začínal a začiatkom tohto roka schválila aj formát 3+1 ako oficiálny formát ISBHF.

Historicky prvý Svetový pohár klubov v tomto formáte sa uskutoční koncom augusta na Slovensku, v krajine úradujúcich majstrov sveta. Bratislava privíta hokejbalistov a fanúšikov z celého sveta 24.-27.augusta 2017 v petržalskej Engerau Aréne.  Niektoré zápasy sa odohrajú aj na novom ihrisku Ziegelfeld Aréna v mestskej  časti Nové Mesto.

Hokejbal 3+1 sa považuje za atraktívny formát nielen pre fanúšikov, nakoľko tím nepotrebuje veľký počet hráčov a hrá sa na menších ihriskách ako klasický hokejbal. Diváci si navyše užijú atraktívny zápas, v ktorom padá veľa gólov a vidia veľa rýchlych akcií. Pravidlá sú oproti “päťkovému” hokejbalu mierne upravené.

Na Svetový pohár do Bratislavy pricestujú okrem zahraničných klubov aj medzinárodní rozhodcovia. Pred samotným turnajom absolvujú rozhodcovský seminár, na ktorom sa preškolia z aktuálnych pravidiel formátu 3+1. 

Hokejbalová Engerau Aréna poskytne fanúšikom vo svojich priestoroch  okrem skvelých zápasov aj turnajovú fanzónu a pre najmenších možnosť zastrieľať si na bránku a ďalší sprievodný program.

Svetový pohár 3+1 je po júnových Majstrovstvách sveta v Pardubiciach druhým najvýznamnejším medzinárodným turnajom v kalendári svetovej hokejbalovej federácie ISBHF v tomto roku. Na Slovensku ho organizuje Národná hokejbalová organizácia, člen Slovenskej hokejbalovej únie.

Záštitu nad Svetovým pohárom prijal primátor hlavného mesta SR Bratislavy pán Ivo Nesrovnal.

Tímy, ktoré majú ešte záujem o prihlásenie na Svetový pohár 3+1, môžu poslať svoju prihlášku do 10.8.2017 na worldcupbratislava2017@gmail.com
 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.