Bratislava: Šláger pre Vrakuňu, až dve kontumácie

By TOPhbl.sk - Posted on 30 november 2017

Prinášame vám pohľad na výsledky jedenásteho kola ligy v Bratislave.

V 11. kole sa zrodili až dve kontumačné výhry, keď na svoje zápasy nenastúpili Greenhorns a Indiáni. SAVka si podľa očakávania ľahko poradila s Barbarmi, Profis tesne porazil Karlovu Ves. V šlágri sa tešila Vrakuňa z výhry nad Nivami, zaujímavosťou bolo, že tento zápas sa odohral na dvoch ihriskách. V nedeľnej dohrávke si Hancop poradil s Profisom.

Výsledky 11. kola ligy v Bratislave:

Nivy - Vrakuňa 4:5
G: Krosbak 3, P.Fančovič - Strnad 2, Ravasz, Vitaloš, Kadlečik
A: Krosbak, P.Fančovič, Prokop - Ravasz 3, Strnad, M.Jančovič
V: 3:4

Ivan Prokop HBK 500 Nivy:Počasie sa s nami opäť zahralo a tak do poslednej chvíle nebolo jasné miesto stretnutia, čo určite nepridalo na pohode ani jednému z tímov. Bolo vlhko, pred pár dňami pršalo a tak nebolo jasné či budeme hrať doma na plastovom povrchu, alebo sa zápas presunie inam. Nakoniec padlo rozhodnutie, že zápas odohráme doma, čo sa v konečnom dôsledku neukázalo ako šťastné riešenie. Teda aspoň pre Vrakuňu. Keďže s týmto povrchom už máme svoje skúsenosti, nemali sme vážnejší problém, no Vrakuni mokrý plast robil problémy a šmýkali sa viac ako by bolo zdravé. Po prvej tretine sme sa teda s dvojgólovým náskokom museli presunúť do haly. Tam ako keby sa väčšina tímu uspokojila s výsledkom a prestali sme hrať. Miestami som mal dojem, že naozaj vyhrať tento zápas chce len prvý útok. Nedostupovali sme hráčov, neboli dosť dôrazný a to súper samozrejme využil. Bolo vidieť, že Vrakuňa je odhodlaná ísť za víťazstvom zrejme viac ako my a konečný výsledok 4:5 to len podčiarkol. Bohužiaľ, posledných pár zápasov sa herne trápime a nedarí sa nám nadviazať na úvod sezóny. Prekvapila nás Karlovka a do poslednej tretiny dokonca aj LG. Zranenia a absencie, čo i len jedného kľúčového hráča sa ukazujú ako zlomové, pretože tento ročník ligy je naozaj vyrovnaný a vyhrať resp. prehrať môže každý s každým. S týmto sa budeme musieť vysporiadať a vrátiť sa k svojej hre. Na záver snáď už len pogratulovať súperovi a pripomenúť mu dátum odvety 5.5.2018.“

Andrej Ravasz HBK Vrakuňa: „Do zápasu sme šli s cieľom bodovať nakoľko potrebujeme po slabšom úvode sezóny každý bod. Prvá tretina sa odohrala na ihrisku na Nivách, táto časť zápasu sa hokejbalom nedá nazvať. Do haly sme šli s dvojgólovým mankom, navyše v úvode sme aj v hale hneď inkasovali gól. Ani za stavu 3:0 sme sa nevzdali, práve naopak, súpera sme zatlačili, vypracovali si veľa šancí. Ukázali sme charakter a silu a to zápas rozhodlo. Všetci ťaháme za jeden koniec, makáme a prináša to úspech. Pre nás to dnes bola dôležitá výhra, Chcem sa poďakovať aj rozhodcovi, ktorý po prvej tretine presunul zápas do haly, kde sa hralo zvyšné dve tretiny. Najväčšia vďaka však patrí "mojim chalanom" za prístup počas celého zápasu - "chalani Ďakujem!"