Brankár musí mať na úspech kvalitnú obranu. Tú som mal, tvrdí Gažík


By Ján Ivančík - Posted on 22 november 2009

"Individuálne ocenenie samozrejme poteší, ale tímové vítazstvo to nenahradí. Chcel by som sa poďakovať chalanom za podporu. Brankár musí mať aj pred sebou kvalitnú obranu a som ju bezpochyby mal," povedal pre fhbl.sk najlepší brankár roka Tomáš Gažík.

Sobotňajšie víťazstvo nad Devilsom malo pre Lipa Team mimoriadny význam. Po triumfe 3:2 pre "listy" už bolo jasné, že titul je v rukách minuloročného šampióna. Nadvláda žlto-zelených teda nedospela ku koncu.

"Táto sezóna bola veľmi náročná, hlavne jarná časť kde sme podávali veľmi nevyrovnané výsledky a herne sme sa trápili počnúc mnou samotným," priznal pre fhbl.sk Tomáš Gažík, brankárska jednotka Lipy i dodal: "Práve stratené body z tejto fázy sezóny nás v konečnom umiestnení mohli mrzieť. Jesenná časť bola úplné iná. Začali sme hrať konečne našu hru a to sa aj prejavilo na pohode mužstva." 

Po tretí raz sa tak ocitla trofej pre najkvalitnejšie mužstvo v rukách mužstva s logom lipového listu. Niekoho by takýto úspech už ani netešil "Vôbec to neberieme ako samozrejmosť. Veď obhájiť titul je oveľa tažšie ako ho získať. Súperi sa na vás pripravia oveľa zodpovednejšie ako na iných protivníkov. Liga sa stáva vyrovnanejšia ako po iné roky," vyslovil sa pre náš portál Gažík.

 

Okrem majstrovského titulu získal práve Tomáš Gažík i titul najlepšieho gólmana ročníka. S jedenástimi bodmi súperom naozaj nedal šancu. Zaknihoval i jeden shotout.O jeho brankárskych schopnostiach už nemá pochyby naozaj nikto.

 

"Individuálne ocenenie samozrejme poteší, ale tímové vítazstvo to nenahradí. Chcel by som sa poďakovať chalanom za podporu. Brankár musí mať aj pred sebou kvalitnú obranu a som ju bezpochyby mal," skromne priznáva najlepší gólman nie len tohto roka.

 

Na záver sa samo od seba prichystalo finále ako sa patrí. Lipa si to rozdala s Devilsom o prvé miesto. O napätie naozaj núdza nebola. Gažík svoje mužstvo podržal, a tak sa opäť môžu radovať z titulu.

 

"Posledný zápas mal naozaj ten správny náboj. Devils predvádzal počas celej sezóny výborný hokejbal podporený kvalitnými brankármi. 'Pelo' Jaro Kattoš v tomto zápase opäť predviedol vynikajúci výkon! Keby chytal všetky zápasy v sezóne, naozaj neviem, či by bolo to moje víťazstvo také jednoznačné. Gratulujem Devilsu k druhému miestu," zložil česť na záver rozhovoru jednoznačne najúspešnejší brankár v histórií FHbL.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 15 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.