Aj Švajčiari sa už napili z čaše víťaztva

By TOPhbl.sk - Posted on 22 jún 2011

Rakúsko neuspelo ani v súboji so Švajčiarskom a na postup zrejme môže zabudnúť.

Švajčiarsko v dôležitom priamom súboji o postup do štvrťfinále zdolalo výber Rakúska. Dva tímy z B-skupiny doteraz neokúsili ako chutí výhra, a tak bol vstup do boja opatrný.

Zápas nemal veľké tempo, avšak miernu prevahu zo začiatku mali hokejbalisti helvétskeho kríža, ktorým sa to aj podarilo zúžitkovať na prvý gól v stretnutí. V presilovej hre sa presadil N. Fuchs. Potom sa hra vyrovnala a v 12. minúte sa podarilo Rakúsku vyrovnať a taktiež počas presilovky. Presadil sa S. Schumnig.

Druhá tretina sa niesla v znamení trestov a bolo to cítiť nervozitou aj na hracej ploche. Hra bola vyrovnaná, ale v presilovke strhli vedenie na svoju stranu Rakúšania. Svoj tím poslal do vedenie Kudler. Sedem sekúnd pred koncom tretiny bol na 5 minút a do konca zápasu vylúčený Ettlmayr za seknutie.

Úvod tretej tretiny teda patril dlhej švajčiarskej presilovke. Rakúšania navyše faulovali stále ďalej. V 35. minúte dostal Tschernutter trest v hre za nešportové správanie a to znamenalo ďalšiu päťminútovú presilovku pre Švajčiarov. To už však bolo 4:2, keďže helvéti tri krát využili prvú presilovku. V tej druhej pridali ďalšie dva góly. Rakúšania cítili veľkú krivdu a rezignovali na akúkoľvek snahu ešte niečo urobiť s výsledkom, aj keď v závere zápasu aj oni mali možnosť presilovej hry dvoch hráčov.

Výsledok stredajšieho zápasu elitnej kategórie mužov na majstrovstvách sveta, ktoré od 19. do 26. júna hostí bratislavský Zimný štadión Ondreja Nepelu:

Muži (B-skupina):
Švajčiarsko 6:2 (1:1, 0:1, 5:0) Rakúsko

Góly: 5. Fuchs, 31. Scürch (Strähler, Muschagato), 32. Rybon (Metróz, Fusch), 3410. Aegertner, 38. Hirsch (Müller), 40. Rybon (Fahrni) - 12. S. Schumnig (Gram), 30. Kudler (DePasqualin)

Švajčiarsko: Fankhauser (Stucki, Hofmann) - St. Rindlisbacher, Muchagato, Si. Rindlisbacher, Stäheli, Hefti, Ramseier, Hairschi, Fuchs, Faina, Tschantz, Walker, Métroz, Aegerter, Rybon, Fahrni, Müller, Gerber, Schürch, Röthlisberger, Ruppen, Strähler.

Rakúsko: Mette (Maurer, Mayrhofer) - M. Schumnig, Gram, Untersteiner, Neugebauer, D. Reiter, Tschernutter, Krall, Krenz, DePasqualin, Kudler, S. Schumnig, Meurers, Mrozek, Veider, Wolbang, Edlinger, Ettlmayr, Ranftl, Petrik, Petrini, Ch. Reiter.